Kolejna ważna inwestycja dla mieszkańców gminy oddana do użytku

  • 16.10.2020, 13:12 (aktualizacja 16.10.2020, 13:31)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Kolejna ważna inwestycja dla mieszkańców gminy oddana do użytku Fot. UG Przecław Gmina Przecław wzbogaciła się o kanalizację sanitarną i przepompownię obsługującą kilka wsi.
Inwestycja, której celem była budowa kanalizacji tłocznej Tuszyma – Błonie (przebicie pod Wisłoką), połączenie kanalizacji miejscowości Tuszyma z oczyszczalnią w Błoniu, budowa kanalizacji sanitarnej w Tuszymie została zakończona. Wczoraj (15 października) nastąpił odbiór końcowy tego przedsięwzięcia.

W  ramach tego  zadania wykonano  także przepompownię  wraz z system monitoringu, który jest kompatybilny z istniejącym system. Zakres budowy obejmował również. wykonanie zlewni przepompowni,  wyposażenie przepompowni ścieków, budowa ogrodzenia przepompowni, wykonanie przyłączy elektrycznych do przepompowni ścieków.
CZYTAJ TAKŻE:Znamy wyniki badań personelu i pensjonariuszy DPS w Mielcu

Zadanie  to dofinansowane było z rezerwy celowej budżetu państwa w ramach projektu: „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Przecław poprzez wymianę urządzeń w Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją oraz budowę kanalizacji tłocznej Tuszyma – Błonie (przebicie pod Wisłoką) wraz z budową kanalizacji sanitarnej w Tuszymie – Etap I”. Jego wartość to  2 068 588,00 zł.

Przypomnijmy, że 30 czerwca 2020 zakończyła się inna duża, gminna inwestycja, która polegała na  modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie. Wartości  tego przedsięwzięcia wynosiła 1.376.370,00 zł brutto.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe