42 lata temu Polak został papieżem. Nowa wystawa w bibliotece

  • 16.10.2020, 12:29 (aktualizacja 16.10.2020, 12:56)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

42 lata temu Polak został papieżem. Nowa wystawa w bibliotece Fot. archiwum
42 lata temu, 16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła, abp metropolita krakowski, został wybrany na 264. następcę św. Piotra i przyjął imię Jan Paweł II. Z okazji trwającego Tygodnia Papieskiego w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 zainstalowana została wystawa “Jan Paweł II w literaturze polskiej”.

Wystawa składa się z (ogólnodostępnych) zbiorów naszej Biblioteki. Głównym elementem ekspozycji jest literatura polska – pisma i książki autorstwa Karola Wojtyły, listy, dramaty, poematy, kazania encykliki oraz przede wszystkim publikacje i albumy poświęcone naszemu Rodakowi.

Prezentowane książki obejmują pozycje literatury dziecięcej, młodzieżowej, popularnonaukowej oraz audiobooki.  Wszystkie zbiory pochodzą z naszej Biblioteki – zachęcamy do ich wypożyczania.

Prezentowanym zbiorom towarzyszą obrazy autorstwa Sylwii Krupińskiej oraz okolicznościowe plakaty udostępnione przez Centrum Myśli  Jana Pawła II w Warszawie z  okazji 100. Rocznicy Urodzin Karola Wojtyły.

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia Biblioteki.

MW

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe