Mielczanin wziął udział w zawodach nordic walking. Dobry występ w Krynicy-Zdroju

  • 11.10.2020, 21:05 (aktualizacja 11.10.2020, 21:10)
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Mielczanin wziął udział w zawodach nordic walking. Dobry występ w Krynicy-Zdroju Nadesłane Jerzy Krakowski na zawodach w Krynicy-Zdroju
Jerzy Krakowski z Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół 1893" wystartował w konkurencji nordic walking podczas XI Tauron Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

W dniach 2-4 października 2020 roku odbyła się w Krynicy-Zdroju największa biegowa impreza w Polsce jaką był XI Tauron Festiwal Biegowy. Oprócz zawodów biegowych w programie Festiwalu zaplanowano także dwie ważne imprezy w konkurencji  nordic walking. W obydwu wystartował Jerzy Krakowski, zawodnik ASNW PTG "Sokół 1893" Mielec.

W sobotę już o 8:30 rano czołówka krajowych kijkarzy wystartowała na liczącą 5,25 km trasę na zboczach Góry Parkowej w Krynicy  by walczyć o jak najlepsze lokaty w prestiżowych zawodach jakimi są Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Trasa zawodów była identyczna jak w roku 2019 i dlatego celem mieleckiego zawodnika było poprawienie rezultatu z roku ubiegłego. Udało mu się to w pełni, gdyż pokonał on trasę w czasie 00:34:54 czyli o ponad dwie minuty szybciej, co pozwoliło mu zając 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej a 9. miejsce w kategorii open.  Co ciekawe, wynik ten także w roku poprzednim gwarantował by mu trzecie miejsce.

W niedzielę 4 października odbyły się kolejne zawody nornic walking . Tym razem na zboczach Jaworzyny Krynickiej odbyły się Mistrzostwa Polski "Hill Jaworzyna" w Nordic Walking. Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy mieli wystartować przy dolnej stacji kolejki gondolowej i pokonać trasę długości 2,6 km maszerując  stromym zboczem non stop pod górę na szczyt Jaworzyny.

Jednak ze względu na bardzo silny wiatr, który stwarzał zagrożenia dla uczestników zawodów organizatorzy postanowili skrócić trasę do odcinka liczącego nieco ponad 1 km. W tym morderczym, sprinterskim wyścigu nieźle poradził sobie nasz zawodnik który wywalczył 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej (w roku 2019 był trzeci) oraz 6 miejsce w kategorii open. 

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe