Biskup tarnowski w Mielcu: Rodzina i małżeństwa są fundamentem ludzkości [FOTO]

  • 11.10.2020, 14:20 (aktualizacja 11.10.2020, 19:19)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Biskup tarnowski w Mielcu: Rodzina i małżeństwa są fundamentem ludzkości [FOTO] fot. SzB Diecezjalny Dzień Papieski miał miejsce w Mielcu w parafii Ducha Świętego w Mielcu.
Tegoroczny diecezjalny dzień papieski miał miejsce w Mielcu w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Był okazją do modlitwy w intencji wspierających życie poczęte, małżeństwa i rodzin.

 

Dzień papieski w tym roku w diecezji tarnowskiej miał całkowicie inny przebieg. W tym roku miała miejsce msza w kościele Ducha Świętego w Mielcu. Uroczystości przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na początku uczestnicy wysłuchali świadectwa małżonków Anny i Łukasza Koziołów. 

 

 

- Potrzebowałem głębokiego dialogu z Ojcem, aby wzrastać jako mężczyzna, mąż, ojciec. Potrzebowałem strefy, w której Matka Boża nauczy mnie pokory, czystości i dostrzegania mojej kobiety inaczej niż dotychczas. To jest proces, który nie może się rozpocząć tylko i wyłącznie wtedy, kiedy każdy z Was powie: tak, Totus Tuus Maryjo, cały Twój - mówił podczas swojego wystąpienia Łukasz Kozioł.

 

W słowie skierowanym do uczestników bisku tarnowski Andrzej Jeż mówił o statusie rodziny. 

- Rodzina i małżeństwa są fundamentem ludzkości, fundamentem społeczeństwa - mówił.  - Małżeństwo zgodnie ze swoją istotą, zawsze było uważane za szczególną łączność mężczyzny i kobiety, otwartą na dzieci, a więc w ten sposób tworzącą rodzinę. Nie chodzi tu więc o dyskryminację kogokolwiek, lecz chodzi o świadomość tego czym jest osoba ludzka jako mężczyzna i kobieta oraz w jaki sposób ich wspólne życie może także uzyskać formę prawną - mówił dziś w Mielcu biskup Andrzej Jeż

 

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną nie było tradycyjnego Marszu dla Życia. Odwołany został także koncert zespołu JEDNO. Z okazji 20. Dnia Papieskiego w parafiach organizowana jest zbiórka do puszek na stypendia dla Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

SzB

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
:)
:) 17.10.2020, 10:53
A najbardziej fundamentalne było małżeństwo pana Jacka Kurskiego. Oto tajemnica wiary: funty, euro i dolary.

Pozostałe