Jak poznać, że miało się już koronawirusa

  • 11.10.2020, 13:12 (aktualizacja 12.10.2020, 09:08)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Jak poznać, że miało się już koronawirusa Fot.Archiwum Jak się szacuje liczba bezobjawowych przypadków koronawirusa waha się na świecie między 50 a 70 proc.
Wiele osób, szczególnie młodych przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Jak się szacuje liczba bezobjawowych przypadków waha się na świecie między 50 a 70 proc. Jak rozpoznać, że mieliśmy już koronawirusa?

Jak wskazują lekarze może o tym świadczyć przede wszystkim przewlekłe zmęczenie (utrzymujące się przez parę tygodni) oraz zmiana tolerancji wysiłku czy pojawienie się duszności wysiłkowej.

Sygnałem ostrzegawczym może być nagły dyskomfort związany z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej podczas głębokich oddechów czy zwykła zadyszka.

CZYTAJ TAKŻE: 9 ognisk koronawirusa w służbie zdrowia. Najwięcej zakażonych pracowników w szpitalu w Mielcu

Naukowcy z Scripps Translational Research Institute w Kalifornii zaobserwowali na zdjęciach rentgenowskich płuc części bezobjawowych pacjentów charakterystyczne zmętnienia, mogące świadczyć o procesie zapalnym.

Według prof. Aileen Marty, specjalistki chorób zakaźnych z Florida International University zmętnienie obrazu płuc występuje u 67 proc. zakażonych wirusem SARS-CoV-2, którzy nie wykazują symptomów choroby lub przechodzą ją łagodnie.

Wirus SARS-CoV-2 może atakować także  serce i układ krążenia.  Dlatego nagłe dolegliwości kardiologiczne, kołatanie serca, ból wieńcowy lub problemy z krążeniem żylnym mogą też świadczyć o przebytym bezobjawowo koronawirusem.

Inne objawy świadczące  o przebyciu tej choroby to  pojawienie się zmian skórnych np. zaczerwienienia lub zasinienia palców stóp, albo wysypka, która ustępuje samoistnie.

JT

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Polak
Polak 13.10.2020, 20:08
Covid przrchodzony bezobjawowo ma objawy w postaci dusznosci, zmeczenia itp czyli nie taki bezobjawowy jak podają tylko objawowy zlekceważony przez nosiciela.
PRAWDA
PRAWDA 12.10.2020, 18:03
ŻOŁNIERZ Z KUBY JEST NAUKOWCEM ... BRAWO

Pozostałe