Rolnicy protestują na trasie Mielec - Dębica

  • 07.10.2020, 11:13 (aktualizacja 07.10.2020, 19:32)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Rolnicy protestują na trasie Mielec - Dębica Grupa kilkunastu rolników jedzie w kolumnie na trasie Dębica - Mielec
Rolnicy z powiatów dębickiego, mieleckiego i ropczycko- sędziszowskiego jadą w kolumnie ok 20 ciągników na trasie Dębica - Mielec. Protestują przeciwku tzw. „Piątce Kaczyńskiego”.

Rolnicy reprezentujący wiele regionów protestują przeciwko przepisom, które planuje wprowadzić Sejm. Chodzi m.in. o planowany zakaz uboju rytualnego w Polsce. W kolumnie ciągników, które jadą obecnie z Dębica do Mielca na trasie wojewódzkiej nr 985 jedzie kilkanaście maszyn rolniczych. 

Posłuchaj rozmowy

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 Ta ustawa zrujnuje polskie rolnictwo i rolników – mówi Tomasz Chodak producent drobiu– Oddajemy kurczaka do ubojni, gdzie 86 proc. to jest ubój rytualny. Kiedy ten ubój rytualny zostanie zniesiony. My nie będziemy mieli gdzie sprzedać tego towaru. To jest cały łańcuszek, bo jeśli nas nie będzie rolnicy nie będą mieli gdzie sprzedać zboża. Toniemy wszyscy praktycznie kiedy ta ustawa zostanie podpisana.

– Chcemy poprzez ten protest pokazać społeczeństwu ogrom problemu – podkreśla Marcin Orkisz. – Wyjeżdżamy ze starego targowiska w Pustyni w kierunku Przecławia kolumną ciągników rolniczych. Będziemy wolno jechać. Chcemy pokazać społeczeństwu jakie problemy są i to nie tylko zakładów drobiarskich ale także rolników. 

SzB

Zdjęcia (2)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
I co dalej.
I co dalej. 10.10.2020, 07:57
Kto niszczy rolnictwo, KO, Lewica, PSL, czy może LGBT? Nie niszczy je PIS wybrany Waszymi rękami. Niszczy je Jarosław który stoi zaraz w pierwszym rzędzie na mszy świętej i śpiewa Boże coś Polskę.
Monia
Monia 07.10.2020, 23:26
Rząd niszczy Polaków. Rolnicy i ich praca są najważniejsi a rząd ich niszczy. Tragedia!

Pozostałe