Mielec. Mężczyzna stracił 50 tysięcy, bo uwierzył "policjantowi"

  • 01.10.2020, 15:30
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Mielec. Mężczyzna stracił 50 tysięcy, bo uwierzył "policjantowi" Fot. archiwum Oszustwo polegało na przekonaniu do wykonania przelewów.
Oszuści nie próżnują, także w Mielcu. Jeden z nich, podając się za policjanta, zadzwonił do swojej ofiary i wyłudził od mężczyzny login i hasło do rachunku bankowego. Przelanie blisko 50 tysięcy złotych na własne konto okazało się już dziecinnie proste.

Mieleccy funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie od mężczyzny, który w kilka minut, w wyniku oszustwa stracił blisko 50 tysięcy złotych.

Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się, że jest policjantem i poinformował swoją ofiarę, że Policja prowadzi czynności w sprawie oszustw internetowych i to właśnie konto mężczyzny ma zaraz zostać zaatakowane.

Aby uniknąć utraty pieniędzy oszust podający się za policjanta polecił podać login i hasło do swojego konta bankowego, a następnie za zgodą właściciela konta wykonał kilka przelewów uzyskując również kody służące do zatwierdzenia transakcji. W ten sposób pokrzywdzony mężczyzna stracił blisko 50 tysięcy złotych.

Na szczęście mężczyzna tuż po rozłączeniu się z oszustem zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i zawiadomił policję. Być może to pozwoli odzyskać pieniądze pokrzywdzonego. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ddd
Ddd 02.10.2020, 00:52
Głosował na PiS?

Pozostałe