Tuszów Narodowy składa pozew. Chodzi o "Strefy wolne od LGBT"

  • 01.10.2020, 09:27 (aktualizacja 01.10.2020, 10:59)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Tuszów Narodowy składa pozew. Chodzi o "Strefy wolne od LGBT" Fot. archiwum Ta tabliczka spowodowała sporo kontrowersji.
W lipcu Bartosz Staszewski, reżyser dokumentalista, a także działacz na rzecz praw społeczności LGBT odwiedził gminę Tuszów Narodowy i umieścił na znaku granicznym tabliczkę "Strefa wolna od LGBT". Wykonane zdjęcie opublikował na swojej stronie facebookowej. Tym projektem fotograficznym Staszewski protestował przeciwko jego zdaniem homofobicznym uchwałom lokalnych samorządów, które przyjęły stanowiska w sprawie ideologii LGBT. Gmina Tuszów Narodowy zdecydowała się na złożenie do sądu pozwu przeciwko Staszewskiemu. Samorząd domaga się od mężczyzny przeprosin i sprostowania w mediach.

Przy wsparciu organizacji  Reduty Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy złożyła pozew do sądu przeciwko Bartowi Staszewskiemu.

W Tuszowie radni przyjęli 29 marca 2019 roku Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii LGBT”, w którym wyrażają przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz wolę wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców, bez wpływów politycznej poprawności.


Czytaj także: Region. Tragedia w płomieniach. Trzy osoby nie żyją


29 lipca 2020 roku Bart Staszewski zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie znaku drogowego z nazwą miejscowości Tuszów Narodowy z umieszczoną pod nim tabliczką  z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”.

 - Do gminy zaczęły napływać wszystkimi kanałami informacyjnymi słowa potępienia, pytania jak możemy dyskryminować ludzi, dlaczego jesteśmy rasistami itd. Było mnóstwo nienawistnych maili telefonów, nie tylko wyrażających potępienie za to , że rzekomo jesteśmy „strefą wolną od LGBT” ale także wprost z nienawiścią skierowaną w stosunku do mnie, władz i mieszkańców gminy – mówi Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz.  - Nie byłem wprost w stanie uwierzyć, że ludzie ci mogą tak reagować na podstawie tego zdjęcia. Co więcej – wygląda na to, że ci, którzy to zdjęcie zobaczyli uwierzyli w to, że w naszej gminie istnieją jakieś przepisy segregacyjne, jakby to była II wojna światowa i rządzili Niemcy. To, że Staszewski zamieścił takie zdjęcie, że przymocował tę tabliczkę z takim napisem jest tym dla nas gorsze, że nasza miejscowość jest miejscem urodzenia Generała Władysława Sikorskiego, premiera Rządu Polskiego na Uchodźstwie. Ta tabliczka, to zdjęcie jest uderzeniem w nasze patriotyczne dziedzictwo, w tę symbolikę którą niesie postać Generała. Nikogo w Tuszowie Narodowym się nie dyskryminuje. Polska jest krajem wolności. Nie ma zgody na kłamliwe oskarżenia o segregację ludzi, na zrównywanie mieszkańców Tuszowa z nazistami, z Niemcami z czasów II wojny światowej.

W pozwie wspieranym przez Redutę Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.


Czytaj także: Na neurochirurgii coraz więcej zakażonych. Czy oddział będzie zamknięty?


Jest to już drugi pozew składany przeciwko Bartowi Staszewskiemu. Poprzedni złożyła gmina Zakrzówek w identycznej sprawie.

MW

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
zm
zm 02.10.2020, 08:29
to w koncu bez-radni z Tuszowa Narodowego przyjeli uchwale o powstrzymaniu ideologii LGBT w swojej gminie czy nie??? Bo jak przyjeli to znaczy ze zglaszaja przestepstwo ktorego nie bylo co jest przestepstwem....hipokryzja to czy obawa utraty dotacji????
Mmm
Mmm 02.10.2020, 08:15
Panie Wójcie tak trzymać
Normalny
Normalny 02.10.2020, 08:09
Do M.... Szanowna osobo najpierw trzeba zrozumieć różnice pomiędzy ideologią lgbt a osobami lgbt i dopiero później zabierać głos
M
M 01.10.2020, 21:19
Panie Wójcie najpierw Pan uchwala ustawę przyjmuje i wypowiada się jak wypowiada o LGBT A teraz Pan składa pozew przeczy Pan sam sobie bo co innego się robi co innego się mówi a co innego się pisze. A mieszkańcy mają swój rozum i nikt nimi nie będzie kierował i mówił co i jak mają robić!!!
patrioci
patrioci 01.10.2020, 17:23

Brawo dla radnych Tuszowa - POPIERAMY WAS, najwyższy czas aby zacząć działać przeciwko rozmyciu wszystkich norm i narzucaniu nam przez mniejszości i Unię jak mamy żyć i jak wychowywać nasze dzieci.. Nie powinno być przyzwolenia na demoralizację i profanowanie flagi narodowej czy symboli i miejsc świętych - a to się przecież dzieje w wykonaniu działaczy ruchu LGBT. Czy niektórzy tego nie widzą , czy czekają aż zostaniemy zepchnięci do podziemia ze swoimi przekonaniami i wiarą.
kiloston
kiloston 01.10.2020, 11:26
"Nikogo w Tuszowie Narodowym się nie dyskryminuje" - ale ustawę przyjeli z tego co pamiętam to jednogłośnie.
aq
aq 01.10.2020, 11:07
To po co uchwalaliście jakąś durną uchwałę. Nie trzeba było wychylać się przed szereg. Teraz cierpcie. Jak jeszcze Unia zabierze dotacje, to wtedy może się opamiętacie.

Pozostałe