Jest wniosek o wycinkę drzew na al. Niepodległości!

  • 30.09.2020, 14:29 (aktualizacja 30.09.2020, 14:37)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Jest wniosek o wycinkę drzew na al. Niepodległości! fot. archiwum Jest wniosek o wycinkę drzew na al. Niepodległości
Do mieleckiego starostwa wpłynął wniosek o wydanie zezwolenia na wycięcie drzew rosnących wzdłuż Alei Niepodległości. Ich usuniecie planuje gospodarz terenu – mielecki magistrat, który chce wyciąć 33 drzewa.


Jak argumentuje w swym piśmie mielecki Urząd Miejski - wiek drzew szacuje się na 50 - 70 lat.  Rośliny są w złej kandy fitosanitarnej - na pniach oraz w koronach widoczne są liczne oznaki chorobowe w postaci ubytków wgłębnych, ran, wypróchnień, suchych gałęzi oraz konarów. Korony klonów zostały mocno zredukowane, podkrzesane do wysokości około 8 - 10 m. Udział prawidłowych dla gatunku koron nie przekracza zazwyczaj 50%.

 

W 2016 roku Gmina Miejska Mielec zleciła wykonanie ekspertyzy stanu drzew posadowionych wzdłuż Alei Niepodległości. Objęte wnioskiem drzewa zostały zakwalifikowane do wymiany na przestrzeni 5 lat. W ostatnim czasie doszło do uszkodzenia (złamania bądź wywrócenia) drzew zaliczonych do grupy „wymiana do 5 lat”, co sugeruje stale pogarszający się ich stan zdrowotny.

Jak zapowiada Jan Kłodowski – dyrektor Wydziały Ochrony Środowiska w mieleckim starostwie wniosek magistratu będzie poddany wnikliwej analizie.

Magistrat chce rozłożyć w czasie operację wycinana drzew i zastąpienia ich nowymi do końca 2023 roku. W miejsce usuniętych klonów proponuje nasadzić nowe drzewa parkowe o formach alejowych, w liczbie 33 sztuk, o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1 metra w przedziale 12 – 14 cm.

 


Czytaj także>> Oszuści wysyłają fałszywe smsy o wynikach badań. Nie oddzwaniaj!


 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe