System szkolenia w Mielcu szansą dla młodych zawodników. Piłkarskie Nadzieje blisko współpracują ze Stalą Mielec

  • 29.09.2020, 21:47
  • jz

Podziel się:

Oceń:

System szkolenia w Mielcu szansą dla młodych zawodników. Piłkarskie Nadzieje blisko współpracują ze Stalą Mielec jz Piłkarskie Nadzieje Mielec
Trwa ścisła współpraca dwóch mieleckich akademii piłkarskich - PGE Stali Mielec oraz Piłkarskich Nadziei. Dzięki temu najlepsi zawodnicy, wyszkoleni w obu klubach trafiają do Stali Mielec, gdzie mogą się dalej rozwijać i piąć po szczeblach piłkarskiej przygody.

O szkoleniu młodzieży napisano już wiele. O klubach i akademiach, które robią to najlepiej, także. Sporo z takich ośrodków znajduje się na Podkarpaciu,  co roku do klubów w najwyższej ligi przekazują one po kilku zawodników. Ale w Mielcu działa klub AP Piłkarskie Nadzieje, który na najwyższy poziom przekazuje nie pojedynczych adeptów futbolu, a całe drużyny i robi to rok w rok. Łącznie mielecka Akademia przekazała przez ostatnie trzy lata drużyny z roczników 2003, 2004, 2005 i 2006. 

Rocznik 2006 to już czwarty rocznik w całości przekazany przez Piłkarskie Nadzieje do PGE Stali Mielec. Nadzieje swoich zawodników eksportują też dalej, chociażby do Legii Warszawa - od dwóch lat występuje tam Sebastian Kieraś. O ich zawodników pytają też Lech Poznań, Zagłębie Lubin czy Jagiellonia, a także kluby z Zachodu, Ajax, Wolfsburg czy Liverpool. 

- To zainteresowanie nie jest przypadkowe. Nasze drużyny kilka razy w roku rywalizują z najlepszymi w Europie. W ostatnich latach byliśmy chociażby na turniejach w Londynie, Manchesterze, Barcelonie czy w Monachium - opowiada wiceprezes akademii Paweł Mrozik. 

Mielczanie regularnie biorą udział w turniejach międzynarodowych i choć w tym sezonie ich plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, to przed marcem zdążyli już zagrać w Hiszpanii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. - Jakość szkolenia w APPN została potwierdzona też "złotym certyfikatem" Polskiego Związku Piłki Nożnej w nowatorskim programie prowadzonym przez piłkarską centralę - podkreśla Mrozik. 

- Cieszy nas wzorowa współpraca ze Stalą Mielec, zainteresowanie naszymi wychowankami ze strony najlepszych w kraju i klubów zagranicznych, a także uznanie PZPN. Jeżeli chcieliby państwo rozpocząć przygodę ze sportem, to serdecznie zapraszamy już 5-latków, zarówno chłopców, jak i dziewczynki - kończy przedstawiciel Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje. 

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe