Połowa pensjonariuszy DPS-u ma koronawirusa. Rośnie liczba zakażonych pracowników

  • 29.09.2020, 20:01 (aktualizacja 29.09.2020, 20:11)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Połowa pensjonariuszy DPS-u ma koronawirusa. Rośnie liczba zakażonych pracowników Fot. Archiwum W DPS-ie w Rzeszowie zakażonych koronawirusem jest połowa pensjonariuszy i prawie połowa pracowników.
66 osób jest zarażonych koronawirusem, z tego 40 pensjonariuszy i 26 pracowników. Taka dramatyczna sytuacja jest w Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Jeszcze w poniedziałek liczba zakażonych w tym DPS-ie wyniosła 57 osób, w tym 40 pensjonariuszy i 17 pracowników personelu. We wtorek przebadano kolejnych 31 pracowników, z których 9 miało pozytywny wynik na koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE:Ponad 200 osób zakażonych i prawie 500 na kwarantannie w pow. mieleckim

W DPS-ie w Rzeszowie przebywa w sumie 80 pensjonariuszy. Połowa jest więc zarażona koronawirusem, połowa, która została już przebadana nie. 2 osoby znajdujące się w najgorszy stanie trafiły do szpitala. Pozostali zostali odizolowani i umieszczeni na pierwszym i drugim piętrze placówki.

Jeśli chodzi  pracowników to w sumie pracuje ich 63. Z  26 zakażonych,  22 przebywa na kwarantannie w placówce, 4 w domach. Choć są to bardzo poważne ubytki pracownicze, władze Rzeszowa zapewniają, że na razie nie jest  potrzebne dodatkowe wsparcie osobowe.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe