Ogólnopolski portal pisze o SSE EURO-PARK MIELEC. Podkarpacie i Mielec nadal atrakcyjne

  • 29.09.2020, 12:30
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Ogólnopolski portal pisze o SSE EURO-PARK MIELEC.  Podkarpacie i Mielec nadal atrakcyjne Fot. Archiwum Po 25 latach nakłady przedsiębiorców w SSE EURO-PARK Mielec przekroczyły 11 mld zł, a zatrudnienie sięga tutaj 40 tys. pracowników.
Dzięki działalności TSSE EURO-PARK Wisłosan i SSE EURO-PARK Mielec zainwestowano na Podkarpaciu niemal 19 mld złotych, tworząc około 65 tys. miejsc pracy.

Szeroką informację o działalności położnych w woj. podkarpackim dwóch  specjalną stref ekonomicznych podał portal onet.pl. Jak napisał też portal onet.pl SSE EURO - PARK Mielec powstała w 1995 roku. Dzięki niej, w samym sercu polskiego przemysłu lotniczego – w Mielcu, Dębicy, Rzeszowie i Krośnie, takie firmy jak Goodrich Aerospace Poland, BorgWarner Poland, MTU Aero Engines Polska i Kronospan Mielec zainwestowały kwoty od 500 do 860 mln zł. W sumie po 25 latach nakłady przedsiębiorców w SSE EURO-PARK Mielec przekroczyły 11 mld zł, a zatrudnienie sięga tutaj 40 tys. pracowników.

CZYTAJ TAKŻE:Ponad 200 osób zakażonych i prawie 500 na kwarantannie w pow. mieleckim

Jak podaje dalej onet.pl jest kilka powodów, które tłumaczą sukces TSSE EURO-PARK Wisłosan i SSE EURO-PARK Mielec. Po pierwsze, w regionie żywe i silne są tradycje przemysłowe. Za tym idzie rozwinięte szkolnictwo zawodowe i odpowiednio wykwalifikowane kadry. Region zyskuje również dzięki atrakcyjnemu położeniu – na przecięciu A4 i budowanej trasy Via Carpatia oraz w pobliżu przejść granicznych na Ukrainę i Słowację.

Duże znaczenie ma również dobre przygotowanie terenów inwestycyjnych przez działające w województwie SSE. Ostatnio zmieniło się prawo o wspieraniu inwestycji w Polsce. W 2018 roku powstała tzw. Polska Strefa Inwestycji. Przedsiębiorca może uzyskać ulgę podatkową, inwestując już nie tylko w dotychczasowych specjalnych strefach ekonomicznych, ale w każdej lokalizacji w Polsce.

– Na podstawie tej ustawy naszemu oddziałowi powierzono rolę zarządzającego w województwie podkarpackim obszarem obejmującym powiaty: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski oraz miasta na prawach powiatu: Rzeszów i Krosno. Przydzielono nam także powiaty w województwie lubelskim, tj.: lubartowski, lubelski, świdnicki oraz Lublin jako miasto na prawach powiatu – wylicza  w onecie Waldemar Barnaś, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu.

Dyrektor Barnaś dalej wyjaśnia.

- Wspieramy inwestorów, udostępniając im ofertę terenów inwestycyjnych i rekomendując optymalne lokalizacje dla nowych inwestycji. Wyjaśniamy także prawne aspekty ubiegania się o wsparcie oraz przekazujemy informacje na temat rynku pracy i instytucji otoczenia biznesu. Towarzyszymy przedsiębiorcy w całym procesie inwestycyjnym.

W bazie Oddziału ARP S.A. w Mielcu znajduje się 55 propozycji terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni ponad 1,1 tys. ha oraz 16 ofert dotyczących hal produkcyjnych i magazynowych o powierzchni ponad 88 tys. mkw.

- Stale rozwijamy ofertę dla przedsiębiorców, czego przykładem będzie możliwość udostępnienia inwestorom już w grudniu 2020 roku nowo wybudowanej hali produkcyjno-magazynowej w Zaczerniu, w okolicy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka i autostrady A4 – dodaje Waldemar Barnaś.

JT

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Aga123456
Aga123456 29.09.2020, 15:22
To chyba jakas sciema. Ludzi zwalniaja kasy nie placa. Jest gorzej niz bylo. Wyzysk totalny. Co moze byc atrakcyjnego za 1950 zl na reke. Przyjmuja na nowych warunkach bo Covid smiech na sali. Prezesi na wczasach zagranicznych i tak byli niech parobek robi na prezesa wakacje.

Pozostałe