Tygodnik Regionalny KORSO nr 39/2020

  • 28.09.2020, 23:48 (aktualizacja 05.10.2020, 21:01)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 39/2020 Nowe 1501 wydanie KORSO.
Koronawirus po zaatakowaniu szkół wdarł się także do zakładów pracy w powiecie mieleckim. Nie oszczędza też mieleckiego szpitala. Najpierw Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała do wiadomości, że w zakładzie Black Red White w Mielcu uzyskano dodatni wynik u 18 pracowników, a kilka dni później dotarła do nas informacja o wykryciu ogniska koronawirusa w firmie Andrex Brzyście.

 

Szpital wstrzymuje planowane zabiegi
W poniedziałek, 28 września, dyrekcja mieleckiego szpitala zdecydowała się na razie na tygodniowe wstrzymanie przyjęć na zabiegi planowe na kilka oddziałów. Pogarszająca się w kraju sytuacja epidemiologiczna zmieniła też pracę oddziału zakaźnego w Mielcu. Od poniedziałku oddział będzie przyjmować pacjentów ze stwierdzonym już koronawirusem.

 

Doszczętnie spłonęły maszyny rolnicze
W niedzielę (27 września) około godz. 4.25 do straży pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Gliny Małe (gm. Borowa).

 

Tu może dojść do tragedii
Przez tory w tym miejscu przechodzi codziennie mnóstwo ludzi. Dorośli i dzieci. Na nogach, ale również na rowerach. Na razie nie ma jeszcze tak dużego ruchu pociągów. Ale jak on się zwiększy, to w tym miejscu może dojść do tragedii – alarmują mieszkańcy osiedla Wojsław w Mielcu.

 

Spacerujemy po naszych wałach

Wały naszych rzek są nieodłącznym elementem krajobrazu, są widoczne ze znacznej odległości. Dochodzą do nich pola uprawne. W obszarze międzywala rosną tzw. "kępy" i płynie rzeka. Na terenie powiatu mieleckiego płyną: Wisła, Wisłoka, Breń Stary, Breń Nowy, Krzemienica, Babulówka, Trześń.

 

Zakończył się uciążliwy remont
Na ten moment czekali wszyscy, którzy dojeżdżali do mieleckiej strefy. Zakończył się uciążliwy remont. Blisko 2 kilometry ulicy Wojska Polskiego zyskało nową jakość. Przy okazji remontu powstały parkingi, ścieżki rowerowe czy bezpieczne przejścia dla pieszych.

 

Szkoły miejskie specjalnie chronione
Ponad sto urządzeń do sterylizacji pomieszczeń trafi w najbliższym czasie do wszystkich miejskich szkół. To efekt podpisanej w ubiegłym tygodniu umowy między prezydentem Mielca Jackiem Wiśniewskim a prezesem zarządu firmy Navitel Wojciechem Mordecem. W ten sposób Mielec stanie się jedynym miastem w Polsce, na terenie którego szkoły miejskie wyposażone zostaną w sprzęt poprawiający bezpieczeństwo w przestrzeniach wspólnych, takich jak szatnie czy korytarze.

 

Dochodzenie w sprawie Kronospanu trwa
Na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro od blisko roku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu prowadzi śledztwo w sprawie mieleckiego Kronospanu, które przejęła od prokuratury mieleckiej. Sprawa dotyczy ewentualnego podejrzenia o zanieczyszczenie lokalnego środowiska i złamanie prawa. Jak się okazuje, dochodzenie w tej sprawie wciąż trwa.

 

Nowy sezon pomimo pandemii
Pomimo uciążliwości covid - 19 Mielecka Orkiestra Symfoniczna wkracza w 4 sezon artystyczny z ambicją i entuzjazmem. Przerwana w epidemicznych okolicznościach poprzednia edycja zmobilizowała muzyków, którzy w najbliższych miesiącach planują liczne występy.

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe