Deszczowy wyścig. Kryterium Rowerowe odbyło się w Mielcu po raz trzeci [FOTO]

  • 28.09.2020, 22:56 (aktualizacja 28.09.2020, 23:09)
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Deszczowy wyścig. Kryterium Rowerowe odbyło się w Mielcu po raz trzeci [FOTO] jz Kryterium Rowerowe odbyło się w Mielcu po raz trzeci
W strugach padającego deszczu odbyła się trzecia edycja Kryterium Rowerowego Husqvarna-Garnder-Tarpata. Ponad 100 osób podjęło się wyzwania jak najszybszego pokonania trasa liczącej łącznie 18 kilometrów.

Bez wątpienia jest to wyścig wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że zawodnicy startują pojedynczo, a po drugie dlatego, że trasa wyścigu biegnie także przez część pasa startowego mieleckiego lotniska. Z kolei start i meta były zlokalizowane na ul. COP-u na wysokości trzech firm, które objęły zawody patronatem honorowym: Husqvrna Group, Gardner Aerospace oraz firma Tarapata. 

Trasa zawodów prowadziła ulicą COP-u oraz ul. Lotniskową dookoła mieleckiego lotniska, a na odcinku kilkuset metrów przecinała pas startowy mieleckiego lotniska.

Ponad 100 osób do przejechania miało 3 pętle, każda po 6 km, co w sumie daje 18 km szybkiej jazdy z elektronicznym pomiarem czasu. Zawodnicy startowali z pozycji zatrzymanej, pojedynczo, w jednakowych odstępach czasu co 30 sekund, w kolejności ustalonej uprzednio przez organizatora wyścigu.

Kolarze nie mogli korzystać z pomocy innych zawodników, a więc nie mogli jechać parami lub grupami; w przypadku gdy jeden doścignął drugiego na trasie wyścigu musiał go wyprzedzić lub zachować co najmniej dwudziestopięciometrowy odstęp.

Najszybciej trasę pokonał Wojciech Zieliński z Bolkowa, który uzyskał znakomity czas 22 minuty 17 sekund i 75 setnych. Drugie miejsce zajął Paweł Kazanowski z Lublina, który trasę pokonał w czasie 22:52,66. Z kolei na najniższym stopniu podium uplasował się Robert Sawa z Turka, który na pokonanie osiemnastu kilometrów potrzebował czasu 22:56,02.

Z kolei najszybsza wśród kobiet była Patrycja Konefał z Kolbuszowej. Ona na pokonanie całej trasy potrzebowała 28 minut 44 sekund i 67 setnych. 

jz

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe