Kolęda na innych zasadach. Są pierwsze wytyczne

  • 27.09.2020, 19:32
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Kolęda na innych zasadach. Są pierwsze wytyczne Fot. Archiwum Archidiecezja katowicka jako pierwsza wprowadziła nowe zasady tradycyjnej kolędy, ograniczając wizyty w domach. Wszystko też wskazuje, że tak samo postąpią inne diecezje, w tym tarnowska.
Pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian w naszym życiu. Wszystko wskazuje na to, że zmienią się również zasady kolędy, czyli corocznych wizyt księży w domach parafian. Wytyczne w tej sprawie wydała już katowicka kuria metropolitalna.

Wiadomość tę podał jako pierwszy portal Wirtualna Polska.  Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie" - poinformował w oświadczeniu ks. Tomasz Wojtal sekretarz i rzecznik metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca, podajemy za portalem wp.pl

CZYTAJ TAKŻE:Rejestracja do lekarza za 117 telefonem. Czytelnicy zasypują nas kolejnymi sygnałami

Duchowny przekazał, że księża w nadchodzących miesiącach ograniczą wizyty w domach wiernych na terenie archidiecezji katowickiej.
"Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy" - wyjaśnił ks. Wojtal.

Informacja o zmianach została już rozesłana do wszystkich parafii archidiecezji katowickiej.

JT

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Vis
Vis 28.09.2020, 08:56
I bardzo dobrze,koniec kolęd

Pozostałe