Ponad 9 milionowa inwestycja zakończona [FOTO]

  • 25.09.2020, 14:49 (aktualizacja 25.09.2020, 18:10)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Ponad 9 milionowa inwestycja zakończona [FOTO] Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu
Zakończyła się warta przeszło 9 milionów złotych inwestycja w rejonie Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. W piątek (25 września) odbył się jej odbiór techniczny.

Przebudowa ul. Wojska Polskiego objęła trzy kluczowe dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej odcinki o łącznej długości blisko dwóch kilometrów. Zmodernizowany został fragment drogi od ul. Cyranowskiej do Bramy Głównej SSE (z pominięciem ronda, które remontuje Urząd Miejski), dalej od Bramy Głównej SSE do ronda przy Agencji Rozwoju Przemysłu, a także odcinek prowadzący od ronda przy ARP do skrzyżowania przy zakładzie Colfarm.

Nawierzchnia asfaltowa na tych odcinkach została całkowicie rozebrana i wykonana na nowo, od podstaw, przy jednoczesnym wzmocnieniu pakietem warstw bitumicznych. Rozwiązanie to ma zapewnić przeprawie trwałość na wiele kolejnych lat.

Zakres zadania, oprócz wykonania nowych nawierzchni asfaltowych, objął także szereg innych prac zrealizowanych z myślą o pracownikach mieleckiej SSE poruszających się po jej terenie różnymi środkami transportu.

Zdecydowanie brakowało tu parkingów, ścieżek rowerowych czy bezpiecznych przejść dla pieszych. Tego rodzaju infrastruktura, w ramach przeprowadzonego remontu, również została wykonana. Dziś w tym miejscu pojawiła się inna, zupełnie nowa jakość; jakość, na jaką zdecydowanie zasługuje strefa ekonomiczna przodująca nie tylko w kraju, ale i Europie – podkreślał podczas odbioru technicznego starosta mielecki Stanisław Lonczak. Jak dodał, zakończona właśnie inwestycja drogowa była jedną z największych zrealizowanych w ciągu minionych dwóch lat.

KR

Zdjęcia (15)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
marwo
marwo 25.09.2020, 18:24
Tylko,dlaczego calutki sierpień na ul.Przemysłowej,od ronda do bramy głównej SSE,nic nie robiono ani na chodnikach,ani na jezdni.Nie widziałem na budowie żadnego robotnika w sierpniu.A dniówki na pewno leciały 100% płatne.Wtedy kontroli nie było,ale focie przed bibą owszem,wszyscy ojcowie inwestycji.

Pozostałe