Występy grupy teatralnej "Uciecha" w Bieszczadach [FOTO]

  • 24.09.2020, 21:53 (aktualizacja 25.09.2020, 14:39)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Występy grupy teatralnej "Uciecha" w Bieszczadach [FOTO] Fot. GOK w Grochowem
W trzeci weekend września teatr „Uciecha” z GOK w Grochowem gm. Tuszów Narodowy wyruszył na wyprawę i występy w Bieszczady.

W pierwszy dzień (piątek 18 września) pojechali do Olchowej, zwiedzili rezerwat skalny „Prządki” oraz spróbowali przepysznych słodkości w pijalni czekolady w Korczynie. Po drodze odwiedzili miejsce gdzie odpoczywał Kardynał Karol Wojtyła w miejscowości Pastwiska, gdzie również znajduje się Regionalne Centrum poświęcone jego pamięci oraz Izba Pamięci Porucznika Františka Josefa Geislera. W Olchowej w Młodzieżowym Ośrodku Turystycznym „Brama Bieszczad” teatr przedstawił bieszczadzkiej publiczności spektakl pt. „Krzesło” wg. Ireneusza Iredyńskiego w reżyserii Grażyny Świerczyńskiej.

W sobotę uczestnicy wycieczki podglądali bieszczadzkie żubry w zagrodzie pokazowej w Mucznem, zwiedzili wystawę przyrodniczą i podziwiali drewniany, góralski kościół. Jadąc krętą droga mogli oglądać górskie widoki natomiast wieczorem przyszedł czas na biesiadowanie przy ognisko.

W niedzielę udali się do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie gdzie poznali jego historię. W drodze powrotnej wstąpili do Starej Wsi by podziwiać przepiękny Ogród Biblijny oraz Bazylikę.

Doborowe towarzystwo ks. Adama Lechwara, który gościł teatr „Uciecha” w Ośrodku Turystycznym w Olchowej, był przewodnikiem grupy, sprawiło że przez cały czas pobytu wszystkim humory dopisywały i z wyprawy powrócili zdrowi i ze wspaniałymi wspomnieniami.

KR

Zdjęcia (13)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe