Wykryto ognisko koronawirusa w drugiej, dużej firmie pow. mieleckiego

  • 24.09.2020, 15:06
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Wykryto  ognisko koronawirusa w  drugiej, dużej firmie pow. mieleckiego Fot. Archwium Koronawirus w pow. mieleckim zatacza coraz większe kręgi, coraz więcej osób i firm z potwierdzonymi przypadkami zakażenia.
Jak potwierdziła dziś (24 września) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykryto ognisko koronawirusa w drugiej, dużej firmie pow. mieleckiego. Jest to firma Andrex Brzyście gm. Gawłuszowice zajmująca się produkcją armatury przemysłowej.

Jak podał sanepid  w wyniku przeprowadzanych badań w dniu 19 września  potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u 1 pracownika zakładu. W ramach działań przeciwepidemicznych podjęto decyzję o przebadaniu osób ze styczności. Zakład pracy został zamknięty, prowadzona jest dezynfekcja.  Objęto kwarantanną osoby ze styczności.

CZYTAJ TAKŻE:Kolejne ofiary koronawirusa. Zmarło dwóch mężczyzn z powiatu mieleckiego

Dotychczas w ognisku potwierdzono 6 pozytywnych przypadków wśród pracowników. W dniach 24-25.09.2020r. oraz 28.09.2020r. przeprowadzone zostaną badania pracowników ok. 87 osób. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Jak informowaliśmy,  już wcześniej wykryto ognisko koronawirusa w innym dużym zakładzie pow. mieleckiego, firmie Black Rad White w Mielcu, która zajmuje się produkcją mebli. W tym ognisku stwierdzono już 17 dodatnich przypadków wśród pracowników. Dochodzenie epidemiologiczne trwa.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe