„Marcel” niespodziewanie podniósł ceny biletów. Pasażerowie zaskoczeni

  • 24.09.2020, 09:11 (aktualizacja 24.09.2020, 13:33)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

„Marcel” niespodziewanie podniósł ceny biletów. Pasażerowie zaskoczeni Fot. J. Twardowski Firma przewozowa „Marcel”, która obsługuje również trasę Rzeszów-Mielec-Rzeszów dziś w nocy niespodziewanie podniosła ceny biletów.
Dzisiaj w nocy firma przewozowa „Marcel” niespodziewanie podniosła ceny biletów. Pasażerowie są zaskoczeni, ale również kierowcy i pracownicy firmy.

Marcel” to największa firma przewozowa w regionie posiadająca ponad 100 pojazdów (busów i autobusów). Obecnie obsługuje 9 linii regularnych na terenie woj. podkarpackiego i dwóch ościennych. Wykonuje codziennie około 400 kursów obwożąc tysiące osób do pracy, szkół, uczelni.

Jedną z tras, którą obsługuje „Marcel” jest Rzeszów-Mielec-Rzeszów. Jeździ też na trasach do Kolbuszowej, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Dębicy, Ropczyc, Sanoka, Brzozowa.

CZYTAJ TAKŻE:Mieszkańcy alarmują. Tu może dojść do tragedii [FOTO]

Podwyżki cen biletów, które weszły w życie w środku miesiąca, dziś w nocy zaskakują swoją wysokością. Bilet na trasie Rzeszów- Mielec, który kosztował 12 zł kosztuje 13 zł. Wzrost o 1 zł i ok. 8 proc. Ale im krótsza trasa ta podwyżka jest coraz wyższa. Bilet z Kolbuszowej do Mielca, który kosztował 9 zł kosztuje 10 zł. Podwyżka też o złotówkę, ale w procentach jest to już 11 proc. Bilet z Siedlanki do Mielca, który kosztował 7 zł kosztuje 8 zł. Też 1 zł wzrostu ceny, ale w procentach to aż 14 proc.

Średni wzrost podwyżki sięga więc 11 procent co nie uzasadnia ani   inflacja ( wynosi obecnie ok. 3,5 proc.) ani ceny paliw, które są stabilne i według zapowiedzi  przez dłuższy czas takie pozostaną.

Próbowaliśmy się zorientować co było powodem tak dużych podwyżek cen biletów, ale w dziale informacji firmy „Marcel” w Rzeszowie nikt nie chciał z nami na ten temat rozmawiać. Z właścicielem firmy nie udało nam się skontaktować.

Nieoficjalnie udało nam się tylko porozmawiać tylko z jednym z kierowców „Marcela” Jak nam powiedział decyzja o podwyżkach cen biletów zapadła dziś w nocy. Zaskoczeni są pasażerowie, ale również kierowcy i pracownicy firmy, którym wcześniej  o tym nikt nie mówił.

Do tematu powrócimy.

JT

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mikołaj
Mikołaj 26.09.2020, 22:48
Widzę że nikt tutaj nawet racjonalnie nie potrafi myśleć, co dopiero logiczne. Typowi polscy JANUSZE, reagujący na podwyżke o 1pln-2pln. Ja ***e co za kraj. Ja mam zupełnie inne podejście do tych cen biletów, zastanawiam sie czy im sie opłaca jeździć za 13zł ponad 50 km XD nawet jeśli jedzie w tym busie 5 osób które kupią bilet, choć to i tak dużo bo jeżdze i wiem. Nikt z was nie wie, że wszystko kosztuje? Nawet ktoś kto jest na linii telefonicznej, musi mieć normalną pensję. Kierowcy, leasingi wszystkich busów, autobusów, ludzie w biurze( a jest ich dwóch, na dwie zmiany, żeby żaden idiota nie miał pretensji ze nie może się dodzwonić i dowiedzieć, gdzie są wystawione godziny odjazdu na stronieinternetowej), reklamy, strona internetowa, paliwa, ubezpieczenia, wykup pozwoleń przewoźniczych czy c**j wie co. To wszystko kosztuje a ten ,,człowiek " co pisał że szef żyje na luskusach, jest zwykłym ...... :) sam dostał pewnie wyprawkę 200/300zł, i nikt nic nie mówił a na podwyżkę kilku złotych zaczyna bulwersować się. Dotację na przejazdy są, i oby były jak najdłużej. Ale wiem z pierwszej ręki, że te kwoty są śmiechu warte w porównaniu do kosztów:) sory za słowa ale ktoś musiał to powiedzieć i obalić w końcu mit że marcel to milionowo dochodowa firma. Gówno prawda, nadchodzi druga fala sztucznej pandemi, myślicie że wtedy będzie łatwo? Posłuchajcie od przeciwników, jak od kwietnia, do konca sierpnia było ciezko:) firna upadała, a wszystko , dosłownie, kosztuje. Mam nadzieję ze ktoś zrozumiał co napisałem. Sam jestem przedsiębiorcą i doskonale wiem jak ciężko jest przeżyć w tych czasach.
Olowek
Olowek 29.09.2020, 12:11
To nie chodzi tyle o podwyzke. Tylko o jej skalę przy pełnej trasie do tylko części trasy. Cena za przejechanie 50km jest niewiele wyższa od ceny za 20km. Bardziej opłaca ci się dać 2zl więcej i przejechać 2 razy większy dystans. Bo skoro za 2pkm dałeś 10zl to już te 2zl za kolejne 30km to jest promocja. I w tym jest cały problem ze Marcel nie potrafi ustalić ceny od przejechanych kilometrów. Chcesz przejechać 5km plac za 5km a nie prawie tyle samo, co ten co przejedzie 50km.
Tttt
Tttt 26.09.2020, 09:59
Inflacja 3,5proc.? Dobry kawał. Chyba statystyczna, a wiadomo od pana Twaina, czym są statystyki..
Zuzia
Zuzia 25.09.2020, 22:09
To jest naprawdę jakąś nie do pomyślenia,jakie komentarze tu wpisujecie, wszędzie drożyzna,że nie można ogarnąć już tego ale,że Marcel podniósł o złotówkę bilety to wielkie halo robicie,jak było na początku pandemii już zapomnieliście...narażając się na zarażenie się,Oni jedyni jeździli z jedną lub dwiema osobami...było dobrze?? Tak,że powodzenia panowie,wilki szacun.... szerokości 🙂
Olowek
Olowek 29.09.2020, 12:14
Nie chodzi o to że podniósł cenę o złotówkę. Ale o to że przejechanie 5pkm kosztuje 13zl ale przejechanie mniej jak połowę trasy kosztuje nie mniej jak połowę czyli np 6zl ale 10zl. Czyli niewiele mniej niż za całą trasę. I tu jest problem ze im krócej masz do przejechania tym mniej co się to opłaca bo i tak zapłacisz 1zl więcej. Tak samo jak co co jada na calej może często 10razy dłuższej trasie. Bo ktoś chce np przejechać tylko 5km a nie 50.
Zdenerwowałam się moi drodzy
Zdenerwowałam się moi drodzy 25.09.2020, 18:00
Nie dość, że teraz jest ciężko gdziekolwiek dojechać tymi Marcelami, szczególnie w weekendy, bo w porównaniu do czasu przed pandemią, to praktycznie nie ma kursów, to jeszcze podnoszą ceny. Kiedyś płaciłam z mojej miejscowości do Rzeszowa 9zł, teraz już 12. A standard przejazdów jakoś się nie podnosi. Cyrk moi państwo, cyrk
Pasazer
Pasazer 25.09.2020, 13:50
Z tego co mi wiadomo to podnieśli na wszystkich liniach a na niektórych odcinkach bilety staniały Wam to się nigdy nie dogodzi Jak wszystko inne usługi i towary idzie w górę to jest dobrze a jak marcel bilety wszystkie podniesie o 0.50 gr i o złotówkę to trzeba artykuły pisać Jak w marcu i kwietniu jeździły puste żeby parę osób przewieźć dziennie to było ok Choć wiadomo że straty będą Cena biletu to nie tylko cena paliwa ale składa się na to wiele czynników więc najpierw proponuję zapoznać się w temacie a później komentowac
Pasazer
Pasazer 25.09.2020, 12:53
Rozumiem ma prawo kto mu zabroni... Tylko niech się wywiązuje z umów z nami zawartymi. Kupując bilet miesięczny musisz stać na przystanku nawet 2h... A oni to mają w d..... I nic nie robią bo my i tak nie mamy jak się dostać.... Wielki monopolistą co z tarczy antykryzysowej korzysta, pasażerów ma za bydło, a sam w luksusach żyje... Tu już nie ma co płakać bo część dzieciaków po 3 tyg z przedmiotów zawodowych może być niesklasyfikowana no i po maturze.... Bomba to tylko Podkarpacie i władze Rzeszowa tak mogą....
Xxx
Xxx 25.09.2020, 12:18
Mielec - Kraków 15 zł. - przewežnik Maja. A Mielec-Rzeszów-13 zł
Podróżny.
Podróżny. 29.09.2020, 12:16
Ta a Mielec - Kolbuszowa gdzie to nawet połowa trasy do Rzeszowa nie jest 10zl i to jest największy absurd. By cena powinna być od przejechanych kilometrów. Jadę całą trasę place całą kwotę. Jadę pół trasy place połowę całej kwoty a nie tylko kilka % mniej.
Ewa
Ewa 25.09.2020, 04:57
No właśnie, dlaczego podnieśli cenę biletów, chociaż paliwa staniały od marca?Jak benzyna zdrożeje,to natychmiast wszystko idzie w górę, ale jak staniała,to ani grosza nikt z tego powodu nie obniżył ceny.
Jkkkkk
Jkkkkk 24.09.2020, 17:26
CO ZA DUREŃ TUTAJ DOPUŚCIŁ PRAKTYCZNIE MONOPOLISTĘ?! .W Lublinie i na Lubelszczyźnie niema takiej sytuacji jak tutaj że jest praktycznie 1firma. Jest dużo firm przewozowych bus.
Kto doprowadził do sytuacji jaka jest ?czy nie powinien ponieść konsekwencji karnej?
Piotr
Piotr 24.09.2020, 13:34
Popatrz na inne linie np do Debicy Monis 😅😅😅Dynowa Leżajska Przemysla . Przeciez tam jezdza takie trupy ze strach wsiadać. Dobrze ze my mamy marcela !
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.09.2020, 12:18
Wolalem starego trupa jadącego 2 razy dłużej z normalnym podziałem opłaty za przejechane kilometry niż busa gdzie praktycznie nie ma znaczenia w cenie czy chce przejechać cała czy pół trasy.
Ona
Ona 24.09.2020, 13:02
Powtarzasz się. Zawsze wszędzie to samo. Wykończył konkurencję.... A kto konkurencji zakazal jeździć ???? Marcel nie obniżał nigdy cen poniżej konkurencji wiec kto im bronił? Kazdy chcialby byc monopolista i jeździć sam. Jak trzeba się dzielić to juz nie ma chętnych... jezdzili by starymi rzęchami kasa na konto , nic dla nas. Dzieki marcelowi przynajmniej mamy super tabor na liniach.
Afabi
Afabi 25.09.2020, 13:23
Zgadzam sie. Wvzesnieh bylo cuezko dostac sie do rzeszowa a w weekend to juz tragedia
jack Sock