Mielec tańszy od Rzeszowa!

  • 22.09.2020, 21:11
  • GL

Podziel się:

Oceń:

Mielec tańszy od Rzeszowa! Fot. UM Mielec Opłaty komunalne w Mielcu nie są aż tak wysokie jak choćby w Przemyślu, czy Tarnobrzegu.
Analiza wydatków mieszkańców na usługi komunalne pokazuje gdzie życie jest najtańsze i najdroższe. Na Podkarpaciu Rzeszów wcale nie jest pod tym względem najdroższy, a jak chcesz budować dom to wybierz Strzyżów. Sprawdź jak wypadają pozostałe miasta z regionu?

Firma Curulis - Doradztwo Samorządowe, opublikowała ranking wydatków mieszkańców na usługi komunalne w 2020 roku. Zestawienie oparto o oszacowanie rocznych kosztów, jakie obciążają statystyczną rodzinę w pięciu obszarach: zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów komunalnych, podatek od nieruchomości, komunikacja publiczna oraz strefy płatnego parkowania. To trzecia edycja rankingu, w której przeanalizowano koszty w 339 miastach.

Okazuje się, że pod względem wydatków komunalnych na Podkarpaciu najtaniej jest w Stalowej Woli. Średnie roczne wydatki rodziny, która tam mieszka to 2609,80 zł. W Mielcu rodzina szacunkowo ponosi koszt 3086,46 zł, a w Rzeszowie jest to więcej o blisko 200 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ - ZOBACZ KWOTY W POZOSTAŁYCH PODKARPACKICH MIASTACH, POBIERZ CAŁY RANKING>>

 

GL

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pytam
Pytam 23.09.2020, 00:06
Czy ktoś czyta te teksty, zanim je opublikujecie? Czy rzczywiście mieszkaniec Mielca lub Rzeszowa ma budować dom w Strzyżowie, bo tam jest najtaniej? Jak rozumiem, dostępność pracy, nie ma tu znaczenia?

Pozostałe