Wiemy co z Mieleckim Festiwalem Muzycznym. Będą zmiany w repertuarze i formie dostępu

  • 22.09.2020, 18:21
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Wiemy co z Mieleckim Festiwalem Muzycznym. Będą zmiany w repertuarze i formie dostępu Kolejne koncerty festiwalowe będą dostępne tylko online.
Na półmetku Mieleckiego Festiwalu Muzycznego zaszły ważne zmiany w repertuarze. W formie "na żywo" odbędzie się jeszcze tylko jeden koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej. Koncert fortepianiskti z Francji Francoise Thinat został odwołany całkowicie. Kolejne dwa koncerty fortepianistki z Białorusi Lidii Efimovich i izraelskiej piosenkarki Yasmin Levy - zostaną udostępnione w Internecie.

 

Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała prany koncertowe 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Po czterech koncertach w formie "na żywo" podjęto decyzje co do dalszej części festiwalu. Niestety niektórzy artyści, którzy zaplanowali koncert w Mielcu - nie mogą przyjechać do Polski. Powodem jest pandemia i zamknięcie korytarzy lotniczych z krajów gdzie przybywają tegoroczni artyści festiwalowi. 

 

Lidia Efimovich, której koncert miał się odbyć w Pałacyku Oborskich już 23 września, nie jest w stanie dotrzeć do Polski w związku z ograniczeniami sanitarno-epidemiologicznymi. Młoda artystka bardzo chciała, aby - pomimo tych ograniczeń - dotrzeć ze swoją muzyką do mieleckich odbiorców, stąd specjalnie dla publiczności festiwalowej nagrała swój recital pianistyczny, który będziemy mogli obejrzeć na kanale YouTube, profil: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. RECITAL ONLINE już w środę 23 września na kanale YouTube SCK

 

Do ostatniej chwili ważyły się losy koncertu znanej francuskiej pianistki Françoise Thinat, która za wszelką cenę chciała wystąpić przed mieleckimi melomanami. Sprawę przeważył zakaz przyjmowania samolotów z Francji na polskich lotniskach. Recital w Mielcu zostal zaplanowany 25 września. Niestety nie dojdzie do tego spotkania nawet w formie online, bo pianistce nie uda się nagrać recitalu. 

 

Zwieńczeniem 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego miał być koncert Yasmin Levi. Artystka cieszy się wielką popularnością na świecie, a o jej koncert w ramach 23. MFM telefonicznie dopytywali się fani artystki, również spoza Mielca. Niestety, wokalistka pochodzi z Izraela, który nie tylko zamknął swoje granice, ale też 18 września, wprowadził zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Tym samym Yasmin Levi nie może opuścić kraju i koncertować w Mielcu. Specjalnie dla publiczności 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego artystka - wraz z zespołem swoich muzyków - nagrała w Izraelu te utwory, które miała wykonać w Mielcu. Ten koncert będzie retransmitowany w kinie „Galaktyka” DK SCK. Retransmisja odbędzie się 4 października, o godz. 19, a więc w terminie przewidzianym programem 23. MFM. Bilety na retransmisję w cenie 20 zł będzie można kupić w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe