Po 4 latach prac sołectwo Rydzów odnowione

  • 22.09.2020, 15:43
  • JT

Podziel się:

Oceń:

 Po 4 latach prac   sołectwo  Rydzów odnowione Fot. UG Mielec W ramach realizacji Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi sołectwo Rydzów wykonało działania związane z modernizacją i remontami na obiekcie miejscowej szkoły oraz terenach przyległych.
Po 4 latach realizacji Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi sołectwo Rydzów gm. Mielec zamknęło działania związane z modernizacją i remontami na obiekcie miejscowej szkoły oraz terenach przyległych.

Podkarpacki Program Odnowy Wsi   2017-2020 realizowany był przez  Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Uzyskane coroczne wsparcie w wysokości 10 tys. zł  i dodatkowe środki z funduszy sołeckiego pozwoliło na realizację przedsięwzięć wspierających rozwój infrastruktury wiejskiej.

W latach 2017-2019  udało się  wyremontować   trawiaste boisko sportowe i park rehabilitacyjny  przy szkole podstawowej, skwer rekreacyjny wokół wielofunkcyjnego domu ludowego.

CZYTAJ TAKŻE>>>Kilku uczniów jest na kwarantannie. Zakażona nauczycielka nadal się leczy

W 2020 r. dokonano zagospodarowanie terenu wokół szkoły podstawowej. Wykonano nawierzchnię syntetyczną pod urządzeniami zewnętrznej siłowni, ułożono kostkę brukową we wjazdowej części szkoły oraz zakupiono stojaki na rowery dla uczniów.

Ponadto ze środków budżetu Gminy Mielec wykonano prace remontowe w szkole: zostały pomalowane korytarze i dwie sale lekcyjne. Zadbano również o modernizację lokalu pełniącego funkcję pomieszczenia gospodarczego, zakupiono  nowe meble, lodówkę, jedna z sal lekcyjnych zyskała nowe meble. Prowadzone były również prace związane m.in. z wymianą oświetlenia na korytarzach szkolnych i w części sal lekcyjnych, zakładaniem osłon na grzejniki, wymianą balustrady na korytarzu szkolnym.

W nowo powstałym przedszkolu oddziały przedszkolne zostały wyposażone w pomoce dydaktyczne. Sala komputerowa wzbogaciła się o 15 laptopów - 5 zakupionych w ramach dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa projektu „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacji” , a 10 zakupionych ze środków Gminy Mielec.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe