Nauczyciele z mieleckiej szkoły na kwarantannie

  • 17.09.2020, 18:24 (aktualizacja 17.09.2020, 20:06)

Podziel się:

Oceń:

Nauczyciele z mieleckiej szkoły na kwarantannie Fot. Archiwum 9 nauczycieli ZST w Mielcu jest na kwarantannie
9 nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu przebywa na kwarantannie. Szkoła jednak zorganizowała zastępstwa i dalej pracuje normalnie.

Część nauczycieli będą przebywać na kwarantannie do niedzieli a część do poniedziałku. Za nieobecnych nauczycieli dyrekcja szkoły zorganizowała zastępstwa. 

CZYTAJ TAKŻE:>>>Uwaga rodzice! W gminie powstanie nowy żłobek

- Tak, jest taki przypadek w jednej ze szkół. Wszystkie szkoły mają opracowane procedury zgodne z wytycznymi zarówno Głównego Inspektora Sanitarnego oraz kuratorium. Wszyscy dyrektorzy te procedury mają i zgodnie z nimi postępują - potwierdza wicestarosta Andrzej Bryła. 

Dodaje, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana, będzie oceniana i będą podejmowane odpowiednie decyzje - takie są wytyczne między innymi naszego rządu. Wicestarosta przypomina, że wszystkie działania podejmowane w związku z epidemią covid-19 koordynuje inspekcja sanitarna, a dyrektor szkoły funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. 
 

CZYTAJ TAKŻE: >>>Wystartował unikatowy w skali kraju kierunek nauczania w Mielcu

- Od jakiegoś czasu obowiązują nowe wytyczne w sprawie długości okresu kwarantanny i w sprawie kierowania osób do badań. W tej chwili nie było takiej potrzeby, żeby wprowadzić jakiekolwiek ograniczenia w nauczaniu szkolnym. Osoby, które zostały wytypowane przebywają na kwarantannie, a dyrektor robi wszelkie czynności żeby zabezpieczyć opiekę nad młodzieżą i w miarę możliwości ciągłość prowadzenia zajęć - przekazuje Andrzej Bryła.


Wcześniej w powiecie mieleckim swoją stacjonarną działalność zawiesiły Zespół Szkół w Jaślanach oraz Szkoła Podstawowa w Otałęży. O tym pisaliśmy TUTAJ>>>


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Uczeń
Uczeń 18.09.2020, 13:50
Szkoła działa co na to Sanepid
Typer
Typer 18.09.2020, 00:59
Osoby, które zostały wytypowane przebywają na kwarantannie?? Czyli ?😂

Pozostałe