17 września - Światowy Dzień Sybiraka. W Mielcu symboliczna uroczystość przy pomniku sybiraków

  • 17.09.2020, 16:46
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

17 września - Światowy Dzień Sybiraka. W Mielcu symboliczna uroczystość przy pomniku sybiraków Pomnik sybiraków w Mielcu znajduje się na terenie cmentarza komunalnego.
Światowy Dzień Sybiraka to polskie święto odbywające się corocznie 17 września w rocznicę napaści radzieckiej na Polskę. Od 2013 roku ma status święta państwowego.

Z tej okazji Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Wicestarosta Andrzej Bryła, prezydent Mielca wspólnie z zastępcami i przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Bieńkiem złożyli dziś wiązankę kwiatów przed Pomnikiem Sybiraków na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.

Jest to miejsce, gdzie od lat organizowane są uroczystości z okazji obchodów Dnia Sybiraka.

SzB

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe