Miasto zbuduje nową drogę. Na inwestycję otrzymało dofinansowanie

  • 16.09.2020, 09:20 (aktualizacja 16.09.2020, 09:41)

Podziel się:

Oceń:

Miasto zbuduje nową drogę. Na inwestycję otrzymało dofinansowanie Fot. UM Mielec Nowa droga pomoże wyprowadzić ruch z mieleckiego obszaru przemysłowego.
Za prawie 4 miliony złotych powstanie nowa ulica w Mielcu zlokalizowana w mieleckim parku przemysłowym na osiedlu Wojsław. Inwestycja zostanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ogłosił listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.  Na liście tej znalazło się zadanie inwestycyjne zgłoszone przez miasto Mielec.

CZYTAJ TAKŻE: >>> Płonie ferma drobiu w Żarówce. W ogniu znalazło się 7000 indyków [FOTO]

Planowana droga znajdować się będzie na terenach przyległych do Mieleckiego Parku Przemysłowego – obszar B na osiedlu Wojsław. Jedna część nowego traktu drogowego o długości 763 metrów zostanie poprowadzona przebudowanym odcinkiem ulicy Inwestorów, a druga część będzie całkowicie nową ulicą łączącą się z istniejącą drogą wewnętrzną umożliwiającą dojazd do obwodnicy miasta.

Ulica wyposażona w kanalizację teletechniczną i deszczową wraz z chodnikiem  wykonanym z kostki brukowej będzie oświetlona 26 latarniami. Wybudowane zostaną także dwie zatoki autobusowe.

CZYTAJ TAKŻE: >>> Tragiczny wypadek w Sadkowej Górze!

Realizacja tego projektu pozwoli na otwarcie kolejnych terenów Mieleckiego Parku Przemysłowego pod działalność inwestycyjną. Możliwe będzie bezpośrednie wyprowadzenie ruchu z obszaru przemysłowego zarówno na drogę wojewódzką – obwodnicę miasta Mielca, jak i do samego centrum miasta.

Kosztorysowa wartość projektu zamyka się kwotą 3 mln 939 892 zł., natomiast kwota dofinansowania zadania środkami Funduszu wyniesie  1 mln 789 930 zł.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe