I Memoriał Izydora Krępy "Hiszpana" w Chrząstowie [FOTO]

  • 13.09.2020, 21:34 (aktualizacja 14.09.2020, 12:22)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

I Memoriał Izydora Krępy "Hiszpana" w Chrząstowie [FOTO] Fot. K. Radoń Organizatorzy planują kolejne coroczne Memoriały dla uczczenia pamięci byłego zawodnika Dromadera Chrząstów i członka LZS.
W sobotę (12 sierpnia) o godzinie 17:30 na stadionie sportowym w Chrząstowie odbył się I memoriał piłkarski śp. Izydora Krępy "Hiszpana", byłego zawodnika LKS Dromader Chrząstów, zmarłego niespodziewanie w 2019 roku.

Izydor Krępa, mieszkaniec Młodochowa, przez ponad 40 lat związany był praktycznie tylko z jednym klubem, tj. Dromaderem Chrząstów. Najpierw jako zawodnik drużyny seniorów, a następnie do 2019 roku jako zawodnik Oldboy Dromader Chrząstów. Memoriał uświetnił mecz piłkarski pomiędzy oldbojami Sokoła Malinie i Dromadera Chrząstów, a większość zawodników stanowili rówieśnicy śp. Izydora, którzy grali razem z nim lub przeciw niemu przez ostatnie 30-40 lat. W drużynie Dromadera na bramce świetnymi interwencjami popisywał się Jarek Staśto, prywatnie zięć Izydora, a boiskowe zmagania wszystkich zawodników obserwowali z trybun żona Teresa oraz córka Karolina z 6-letnim synem Mateuszem,  zawodnikiem (SMS Mielec).

Mecz miał bardzo zacięty charakter, obfitował w wiele sytuacji bramkowych i zakończył się wynikiem 3:2 (1:1) dla drużyny Oldboy Dromader Chrząstów. Mecz sędziowali oldboje Dromadera i Sokoła, Stefan Zabrzeński i Bogusław Węgrzyn. Po meczu wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia na tle pamiątkowej tablicy ze zdjęciami śp. Izydora oraz jego historyczną kartą zawodniczą i koszulką z numerem 11. Następnie głos zabrał prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu Krzysztof Wieczerzak, który podziękował wszystkim za udział w imprezie, a w szczególności rodzinie Izydora Krępy i poprosił żonę Teresę, by wręczyła pamiątkowe statuetki za zwycięstwo i udział w tym meczu. Statuetki odebrał kapitan drużyny Sokoła Malinie Adam Maksoń oraz kapitan Dromader Chrząstów Leszek Krępa, który w kilku słowach wspomniał kolegę z boiska i jemu właśnie zadedykował zwycięstwo w tym meczu. Jednocześnie przekazał otrzymaną statuetkę na ręce bramkarza Oldboy Dromader Chrząstów Jarka Staśto - prywatnie zięcia Izydora, stwierdzając, że jej miejsce jest wśród pozostałych pamiątek piłkarskich "Hiszpana" w jego domu rodzinnym. Głos zabrała również córka Karolina, która podziękowała za zorganizowanie memoriału, pamięć o ojcu i zaproszenie na imprezę. Następnie wszyscy uczestnicy memoriału zostali przez organizatorów zaproszeni na kiełbaskę z grilla oraz wspomnienia piłkarskie.

Organizatorzy planują kolejne coroczne memoriały dla uczczenia pamięci byłego zawodnika Dromadera Chrząstów i członka LZS.

K. Radoń

Zdjęcia (22)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe