Mówią: "Dość pandemii!". W Mielcu pierwszy protest przeciwko noszeniu maseczek [VIDEO, FOTO]

  • 13.09.2020, 18:37 (aktualizacja 13.09.2020, 22:44)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mówią: "Dość pandemii!". W Mielcu pierwszy protest przeciwko noszeniu maseczek [VIDEO, FOTO] fot. SzB Organizatorzy protesty "Stop fałszywej pandemii" głosili swoje poglądy na placu AK w Mielcu. Przysłuchiwała się sporta grupa osób.
Przekonują, że pandemia to ściema. Grupa kilkudziesięciu osób spotkała się w niedzielne popołudnie 13 września na placu Armii Krajowej. Podczas pikiety protestacyjnej prezentowali swoje poglądy na temat pandemii koronawirusa. Protestują przeciwko obostrzeniom, które wprowadził rząd. Udowodniali, że noszenie maseczek nie ma sensu.

Ostatnio w Polsce ma miejsce szereg akcji protestacyjnych osób, które nie zgadzają się na noszenie maseczek. Uważają, że rząd niepotrzebnie wprowadził obostrzenia, a pandemia jest fałszywa.

- Cieszy mnie to, że tyle ludzi przyszło, że chcieli posłuchać pozytywnego przekazu - przekonuje Maciej Wojtania, jeden z organizatorów pikiety.

 

Protestujący zwrócili uwagę na znacznych rożnicach w statystykach związanych z pandemią koronawirusa. Przytaczali informacje Głównego Urzędu Statystycznego, który ogłosił, że do tej pory na COVID-19 zmarło ok 260 osób. 

- Cała Polska powinna protestować przeciwko noszeniu masek. Ja to widzę, jak to ludzi męczy, a noszenie na brodzie itp i tak nie ma sensu. Maski, które się nosi i tak nie są antywirusowe - dodaje Maciej Wojtania

 

 

SzB

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.
Spora grupa osób protestowała w niedzielę 13 września na placu AK w Mielcu przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek. Protestujący mówili też dużo o koronawiruse. Nie zabrakło też gorzkich słów w kierunku władz kraju, który zarzucają wiele nieprzemyślanych decyzji związanych z pandemią.

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Andrzej
Andrzej 15.09.2020, 18:09
Naprawde ludzie dbajcie o swoje zdrowie to najwazniejsze w zyciu. Gdy chociaz troszke wam go zabraknie zaczniecie sie zastanawiac dlaczego. W niektorych przypadkach bedzie Za pozno. Mam nadzieje ze te osoby na takich idiotycznych spotkaniach wczesniej sobie zadali pytanie czy warto?? Macku od kiedy tak cie interesuje kosciol. Wiedzac ze jestes bezwiezacy , jak i twioii pomocnicy. Daj

Andr,ej spokoj. Znajdz swoj wewnetrzny i badz szczesliwy vez narazania innych ludzi. Usciski.
Paula
Paula 17.09.2020, 08:32
Maciek jest nie wierzący???? To chyba Pan pomylil Kogoś z kims innym mojego męża hahaha teraz sje uśmiałam. Jestes tchórzem i tyle... A Moj Mąż jest nie tylko osoba wierzaca ale i praktykujaca
Monia
Monia 14.09.2020, 20:53
Ludzie, nikt nie neguje wirusów które były są i będą z nami ale z coronavirusa zrobili jakiegoś bożka. Zastanówcie się ile osób dziennie umiera na różne choroby.okolo 1200. A ile jest raków i chorób cywilizacyjnych. O tym też nikt nie mówi. A maseczki? Buha ha nawet główny inspektor sanitarny mówi że one nie chronią przed patogenami. Kto przy zdrowych zmysłach wierzy ze kawałek szmaty uchroni przed chorobą. Żenada.... Żal....
Tomek
Tomek 14.09.2020, 20:34
Ludzie to idioci i tyle tak latwo nimi manipulować a zapytam kogokolwiek czy zna kogos kto mial koronawirusa to mowi ze nie a to dlatego ze on nie istnieje
Nie protestujący
Nie protestujący 14.09.2020, 19:49
To miła nowość taki protest. Zawsze był Kronospan i Kronospan do znudzenia
Andrzej
Andrzej 14.09.2020, 18:53
Widze ze to kolejny popis osob troszke niezrownowazonych psychicznie mowiac dosadnie. Jesli to nie jest " przyszla wojna" swiatowa, to z kolei "5G" , teraz " falszywy korona wirus". Zastanawiam sie czy te osoby SA szczesliwe w swoim zyciu osobistym. Czy tak naprawde maja udane zycie rodzinne, staraja sie uszczesliwiac swich bliskich , cieszyc sie kolejnym nowym dobrym dniem, zdrowiem. Czego Oni tak naprawde szukaja... Maja problemu w domu lecz szukaja na zewnatrz...
Andrzej
Andrzej 14.09.2020, 18:36
Mam nadzieje ze bedziecie miec szczescie tym razem i za takie nielegalne zgromadzenie Was nie ukaraja. Wolam Was o rozsadek. Jestescie rodzicami badzcie odpowiedzalni. Macie w swych rodzinach osoby starszego wieku, osoby chore majace rozne powiklania . Czy tak sie zachowuja osoby odpowidzialne czy raczej ktorym brakuje tzw. patej k....
Paula
Paula 15.09.2020, 13:26
Witam Drogi Andrzeju bardzo Bym chciala Wiedzieć z Kim mamy doczynienia na prawdę Skoro wiesz kogo mamy w rodzinie i z jakimi chorobami. Bardzo mnie zainteresowal Twoj komentarz. Bardzo mi przykro ale Zgromadzenie bylo Całkowicie Legalne Zgloszone w Urzedzie Miasta iz zaakceptowane przez wszystkie organy wladzy. Dodatkowo pp było o tym mowione na poczatku protestu. Wiec albo Pan Andrzej Sam soboe wymysla co bylo albo nie uwaznie sluchal. Pozdrawiam a i P. S. Prosze sie nie martwi o Pana Macieja Rodzine bo nikt nie jest powaznie chory a Najstarsza osoba w rodzinie majaca 90 lat zapewne czuje sie i ma lepiej na umysle niz Pan. Pozdrawiam
Andrzej.
Andrzej. 14.09.2020, 18:26
Macku prosze przestan palic trawke i zejdz na ziemie. Masz duzo fantazji i mam nadzieje ze bedziesz zdrow i cala twoja rodzina ,a takze CI wszyscy biedni ludzie tam zgromadzeni.
Paula
Paula 15.09.2020, 13:29
Jaka Trawke? Jezeli mozna wiedzieć? Przykro czyta sie takie komenatrze i to bardzo ale zawisc ludzka nie zna granic. Szkoda ze Pan Andrzej nie przyszedl swoich madrosci powiedzieć twarza w twarz byloby latwiej niz ukrywać sie pod imieniem Andrzej.
Andrzej.
Andrzej. 14.09.2020, 18:22
Macku jestes dobrym czlowiekiem. Prosze nie rob wiecej takich zgromadzen. Narazasz siebie i innych uczestnikow. Jesli naprawde CI zalezy na zdrowiu ludzi to postepuj madre. Dopoki nie dotknela choroba, smierc twoich bliskich to latwo sie mowi. Mowisz o wielu sprawach nie wspolistonych samego noszenia maseczek, Istotna jest tez bardzo wazna sprawa zachowanie odleglosci miedzy osobami. Chcialbym bardzo wierzyc ze naprawde zalezy CI dobro ludzi. Niestety mieszasz wiele spraw politycznych w swej wypowiedzi... Po prostu szukasz rozglosu i pewnej drogi do urzedu, ktorego tak bardzo krytykujesz. Ta pani co byla z toba Monika. K. mowi ze jest matka . Nie przechodzi mi przez glowe mysl ze ma syna ktory ma wiele chorob wspolistniejacych i zabiera syna na takie spotkania. Gdzie jest rozsadek. Szkodzicie sobie i osobom tam zgromadzonych. Zycze wam duzo zdrowia i rozsadku ktorego Wam bardzo brak.
Maciek
Maciek 15.09.2020, 14:56
Skoro pan mnie zna prosze o kontakt osobisty. Tylko takich ludzi akceptuję, realnych i odważnych nie rozmawiam z anonimami bo dla mnie to tchórze. Miłego dnia mam nadzieje ze się pan skontaktuje i nie schowa głowy w piasek.
Matikowska
Matikowska 14.09.2020, 16:09
Arabki mają problem rozwiązany. Oni oddawien dawna noszą "szmaty" na ustach i tak chorują teraz. Mati, co za nawiedzony jesteś. Tak chętnie dajesz się zniewolić.
QWERT
QWERT 14.09.2020, 13:29
https://www.onet.pl/informacje…
Hej
Hej 14.09.2020, 12:00
Znajdzie się jeden nawiedzony krzykacz i pociągnie takich naiwnych większość gapiow. Kary jeszcze raz kary. Rozmawiałam z koleżanką z Filipin co tam się dzieje jak ludzie się męczą i strasznie w cierpieniach umierają. Mówiła że to co w telewizji mówią to pestka. Tragedia tak Corona szaleje. Mówiła że my tu w Polsce mamy szczęście
Olowek
Olowek 14.09.2020, 11:01
Widzę że coraz więcej ludzi głupiej. Jakoś ludziom w Azji szczególnie Japonia Korea nie przeszkadza noszenie maseczek. I noszą je od lat. Teraz trochę mniej. Ale robili to bo wiedzą by nie zarażać innych ludzi bo to źle dla gospodarki. A u nas sami egoiści którym wszystko przeszkadza. A jak ktoś z nich zachoruje na tego wirusa ktoreego uważają za fałszywkę to będą pierwsi do szukania leczenia. A maseczki powinny zostać z nami na stałe nie tylko ze względu na covid. Ale i zwykła grypę i przeziębienie. By i tym się ludzie nie zarażali nawzajem. Przynajmniej właśnie w komunikacji zbiorowej i u lekarzy. A przede wszystkim osoby z objawami.
Wienio
Wienio 14.09.2020, 20:50
Widzę że masz nikłe pojęcie na temat maseczek i tego co się dzieje i siejesz swoją niewiedzę na prawo i lewo. Poczytaj troszkę że te szmaty które ludzie nazywają maseczkami chronią może w 1%. Maseczki, które noszą lekarze w trakcie operacji po 30 min nadają się do kosza a ludzie chodzą w tych szmatach cały dzień i piorą je żeby znów je nosic. Popatrz na filmiki na youtube jak testowane są te szmaty - one przed niczym nie chronią, nawet na metkach masz to napisane, chyba że sobie sam uszyłeś.
Mati
Mati 13.09.2020, 22:49
Takie coś powinno być zakazane... Ci ludzie stwarzają masowe zagrożenie dla zdrowia i życia innych!!! Cóż, to dodatkowy powód, aby trzymać się od obcych ludzi z daleka... Ciekawe, czy sumienie pozwoli im spać, jeżeli okaże się, że są winni czyjejś śmierci, bo nie chce im się na chwilę założyć czegoś na usta i nos...

A to, że rząd beznadziejnie działa w kwestii koronawirusa, tu się ogólnie zgadzam. Powinny być ścisłe kary, jak w krajach zachodnich, tak z 1000 albo lepiej 5000 zł kary za niezasłonienie twarzy, i regularne naloty policji i sanepidu na różne wydarzenia i zbiorowiska ludzi, nie mówiąc już np. o sklepach!!! Do kasjerek nie mam pretensji o wysuwanie nosa, to zrozumiałe... ale sklepy powinny im zapewnić przyłbice!

Poza tym, przypominam, że nie trzeba nosić koniecznie tych maseczek, wystarczy po prostu zasłonić usta i nos, może być np. chusta, np. kibicowska :), albo zrobiona ze starej koszulki! O wiele lepiej się oddycha, już nie mówiąc o przyłbicach! Wszystko to w ogromnym stopniu ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa, bo nie ma się już tak dużego kontaktu z tym, co wychodzi w powietrze z ust i nosów innych ludzi!!!

No ale patrząc po różnych spotkaniach polityków, celebrytów i samorządowców, niektóre osoby z tzw. wyższych sfer też mają tą pandemię w lekkim poważaniu... Bo wypełniają tzw. "służbowe obowiązki" i ich wirus nie tyka? Czyżby? To ciekawe, bo wiele osób z tych sfer już się zaraziło... paraliż niektórych samorządów, tak w Polsce, jak i w innych krajach... Tak, trzeba też spojrzeć na sytuację na świecie, a nie tylko w Polsce!!!

Ja, jako Mielczanin, nie życzę sobie przebywania w pobliżu tak nierozsądnych osób (BARDZO delikatnie mówiąc!). Jest mi po prostu WSTYD, że coś takiego odbyło się w moim rodzinnym mieście!!! Miałbym ochotę życzyć im wszystkim zarażenia, ciężkiego przechorowania z hospitalizacją, z przeżyciem oczywiście... ale nie będę tego nikomu życzył, chociażby ze względu na ich rodziny... Poza tym, oni też niestety chodzą do sklepów... Najlepiej, aby ta pandemia po prostu wygasła, ale patrząc na takich de...li, to niestety jeszcze potrwa ze dwa lata, albo i pięć... jak nie dziesięć... :/. No cóż, mimo wszystko, życzę zdrowia wszystkim!!!
MAJAK
MAJAK 14.09.2020, 13:44
Ja serio to czytam te glupoty komentowane?? W takim razie zeby bylo sprawiedliwe niech zamykaja ludzi z wirusami rotawirusami i innymi zakaznymi chorobami.... nie do zniesienia jest w placowkach oswiatowych coroczna liczba dzieci chorych....
Nie egoista
Nie egoista 14.09.2020, 11:06
Dokładnie przez takich ludzi pandemia będzie trwać dłużej. Bo nieświadomie roznoszą. I przez nich kilka osób może umrzeć. Powinni być wtedy sądzeni za nieumyślne spowodowanie utraty zdrowia lub życia. To już nie chodzi o bycie oboista ale też o dobro gospodarki kraju. W niektórych państwach to rozumieją. Niech się cieszą że nie jest tak śmiertelny jak mógł być.
Lidka
Lidka 14.09.2020, 08:26
A mnie jakoś Mielczance jest wstyd za takiego bezmozgowca ! Przez takich właśnie ludzi mamy to co mamy . A będzie jeszcze gorzej. Takie osoby jak Pan stanowią zagrożenie dla przyszlosciPolski i powinny być jak najszybciej wygnane z kraju.
P
P 15.09.2020, 13:32
Popieram takie osoby jak Pani powinny byc wygnane z kraju Bo raczej ktos to pisze taki komentarz pelen nienawisci to nie nadaje sie do zycia w społeczeństwie wstyd!!!
Stop
Stop 13.09.2020, 21:42
Brawo

Pozostałe