Strażacy z Podkarpacia podsumowali wakacje [FOTO]

  • 03.09.2020, 20:36 (aktualizacja 03.09.2020, 21:32)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z Podkarpacia podsumowali wakacje [FOTO] Fot. Krzysztof Radoń 9355 razy interweniowali w okresie wakacji podkarpaccy strażacy.
Dwa miesiące wakacji, to był dla podkarpackich strażaków bardzo intensywny czas pracy. Do pomocy byli wzywani 9355 razy. W 740 przypadkach gasili pożary, a pozostałe interwencje, to tak zwane miejscowe zagrożenia, czyli działania niezwiązane z ogniem. Strażacki samochód wyjeżdżał do pomocy średnio co 10 minut na Podkarpaciu.

W zdarzeniach, do których byli wzywani strażacy zginęło 40 osób. Są to głównie ofiary wypadków drogowych i utonięć. Pomocy udzielili ponad 600 rannym osobom.

W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy strażacy wzywani byli także do poszukiwań osób, które podczas wypoczynku zniknęły pod wodą. Niestety, dziewięciu osobom nie udało się pomóc.

Większość strażackich interwencji, to tak zwane miejscowe zagrożenia. Zakres działań w tych przypadkach jest ogromne. Usuwaliśmy skutki burz, nawałnic i silnych opadów deszczu. Działaliśmy w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Byliśmy wzywani praktycznie do każdego wypadku drogowego. Telefony na numery alarmowe to nie tylko zgłoszenia wypadków i pożarów. To także alarmy fałszywe, których zanotowaliśmy 254 - - informuje rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja

KR

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe