Nowe oblicze wyremontowanego oddziału położniczo-noworodkowego w Mielcu. Zobacz jak wygląda [FOTO]

  • 02.09.2020, 13:49 (aktualizacja 02.09.2020, 15:00)

Podziel się:

Oceń:

Nowe oblicze wyremontowanego oddziału położniczo-noworodkowego w Mielcu. Zobacz jak wygląda [FOTO] Fot. A.Łysoń Oddział na którym kobiety rodzą dzieci zmienił swoje oblicze.
Zakończył się remont oddziału położniczo - noworodkowego w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Obiekt już za kilka dni zostanie oddany do użytku przyszłych mam i ich pociech. Zobacz nasze zdjęcia.

Rozpoczęcie funkcjonowania wyremontowanego oddziału to nowy etap w działalności oddziału położniczo-noworodkowego w Mielcu. Piękne sale i nowy sprzęt sprawiły, że zdecydowanie wzrósł poziom jakości oraz bezpieczeństwa na tym oddziale.

Dyrekcja szpitala ma nadzieje, że teraz mieszkanki naszego powiatu (i nie tylko) chętniej będą rodziły w mieleckim szpitalu.

Celem zmodernizowanego oddziału jest wzrost liczby urodzeń w Mielcu. Teraz oprócz wykwalifikowanej kadry jest dostępne nowoczesne miejsce, które powinno spełniać oczekiwania przyszłych mam.

Zaczynamy nowy etap, etap na miarę XXI wieku, skomentował Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki to, co zobaczył na wyremontowanym szpitalnym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

W wyniku modernizacji na Oddziale znajdują się obecnie: 6 sal dwułóżkowych ze zintegrowaną łazienką i płytkim prysznicem oraz specjalnie wydzielonym aneksem do pielęgnacji niemowlęcia.Jest również jedna sala pojedyncza oraz izolatka. To tylko fragment dotyczący pacjentek.  


Na piętrze znajdują się również gabinety specjalistyczne wraz zapleczem oraz pomieszczenia dla personelu. 

Za kwotę 1 078 430,45 PLN, którą wyasygnowało mieleckie starostwo oddział noworodkowy zyskał nie tylko nowe oblicze. Podniesiony został standard, a w związku z tym jakość świadczonych usług.

Jak podkreślał podczas uroczystości ponownego otwarcia Oddziału Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki – wszystko po to, aby mieszkanki Powiatu Mieleckiego nie musiały już wyjeżdżać do okolicznych miast, w poszukiwaniu godnych warunków porodu. Liczymy na to, że już wkrótce ta nasza nowa oferta lecznicza zyska uznanie wśród młodych kobiet. Mamy doskonałą kadrę. Od teraz będziemy mieć równie wspaniałe warunki.

Nowe otwarcie Oddziału zbiegło się w czasie z 48. rocznicą jego powstania. Mielecki Oddział  Ginekologiczno-Położniczy powstał we wrześniu 1972 roku, w wyniku przeprowadzonej wówczas reformy służby zdrowia. W 1997 dokończona została inwestycja – budowa głównego budynku łóżkowego (6 piętrowy pawilon J z l i II piętrem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodków). Od tamtego czasu pomieszczenia te nie były remontowane aż do roku 2020.

Projekt remontu Oddziału wykonała Danuta Pazdro, zrealizowała go firma CREO z Rzeszowa.

Zobacz na zdjęciach jak prezentuje się wyremontowany oddział:


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (45)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mloda matka
Mloda matka 02.09.2020, 23:45
Super teraz wygląda oddzial, napewno jest komfort,majac na sali lazienke. podoba mi sie.
Mama2015
Mama2015 02.09.2020, 21:31
Hmmm ja tu nic specjalnego nie widzę...moze jeszcze jakby kadra położonych były na miarę 21w. To moze bym sie skusiła tu rodzić aleee...
Nie miłe,opryskliwe, zero pomocy. Tak jak dawniej...PRL
Mamcia
Mamcia 05.09.2020, 09:00
Potwierdzam połozne są takie hamskie opryskliwe strach je poprosic o pomoc chodza tylko jak wielkie damy i co chwile palą te papierosy jak porąbane całą kadre tych bab zmienic na nowe mlode mile kobietki i bylo by ok

Pozostałe