Eurowizja po przecławsku

  • 15.05.2016, 09:08
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Eurowizja po przecławsku UM Przecław
Pod znakiem hitów europejskiej muzyki upłynęła majówka w gminie Przecław. Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej odbyła się tu pierwsza edycja Przecławskiej Eurowizji.

Udział w konkursie wzięło siedem szkół z terenu gminy, a każda z nich reprezentowała inny kraj. Tuszyma postawiła na polskie klimaty, Kiełków na Włochy, Dobrynin zaś – na Niemcy. Abbę w rozkwicie zobaczyć można było dzięki repertuarowi wybranemu przez uczniów z Łączek Brzeskich, słoneczne hiszpańskie rytmy zaprezentowali uczniowie z Rzemienia, smaczki norweskiej muzyki przedstawili natomiast gimnazjaliści. Zwycięzcą całej potyczki okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu, reprezentująca Wielką Brytanię. Serca jurorów ujęło zarówno przeobrażenie Aleksandry Malczyńskiej w charyzmatyczną wokalistkę Pixie Lott, jak i tańce w wykonaniu Ali Hasek, Julii Słomby, Ani Gawryś i Patrycji Kolis.

Więcej w 19 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe