Prezydent wita pierwszą mielczankę 2017 roku

  • 5.01.2017, 10:45 (aktualizacja 20.01.2017 20:32)
  • Informacja prasowa UM Mielec
Podziel się:
Prezydent wita pierwszą mielczankę 2017 roku UM Mielec
Ma na imię Matylda i jest pierwszym dzieckiem z Mielca urodzonym po północy w niedzielę 1 stycznia 2017 roku w mieleckim Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego.

3 stycznia prezydent Mielca Daniel Kozdęba odwiedził oddział noworodkowy mieleckiego szpitala, gdzie spotkał się z mamami i ich pociechami, które przyszły na świat w pierwszy dzień nowego roku.

Tym pierwszym urodzonym tuż po północy dzieckiem był Aleksander - syn Anny Małek, mieszkanki Chorzelowa. Mamie Aleksandra prezydent pogratulował wręczając maskotkę i bukiet kwiatów.
Pierwszym noworodkiem, którego rodzice mieszkają w Mielcu okazała się dziewczynka – Matylda, córka Agnieszki Góral. Był to piąty w kolejności poród tego wyjątkowego dnia. Pierwsza mielczanka urodzona w roku 2017 wraz z zaskoczoną i wzruszoną mamą zostały obdarowane ogromnym misiem-maskotką oraz listem gratulacyjnym. Mam Matyldy otrzymała także specjalną wyprawkę w wysokości 1000 zł.         

- Bardzo się cieszę że mogłem Matyldzie i Aleksandrowi oraz ich mamom sprawić taką niespodziankę. Gratuluję rodzicom i życzę dużo zdrowia, aby ich pociechy pięknie się rozwijały – powiedział Daniel Kozdęba, który pragnie utrwalić taką tradycję osobistego witania pierwszego obywatela naszego miasta urodzonego w danym roku.  

Warto dodać, że wszystkie noworoczne porody w mieleckiej lecznicy przebiegły bez większych komplikacji – dzieci są zdrowe.     

ZDJĘCIA PIERWSZYCH NOWORODKÓW W 2017 ROKU ZOBACZYSZ W 1 NUMERZE TYGODNIKA REGIONALNEGO KORSO.

Informacja prasowa UM Mielec

Pozostałe