Szkoda apteki

  • 5.01.2017, 05:04
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Szkoda apteki A. Łysoń
Na ostatniej sesji rady gminy radni rozmawiali o powodach zamknięcia apteki w Gawłuszowicach. Dopytywali się władz gminnych, dlaczego przestała ona funkcjonować. Wśród mieszkańców brak apteki wywołuje również spory niesmak.

Jak poinformował radnych Wiktor Kowalik, sekretarz gminy Gawłuszowice – apteka funkcjonowała dopóki przynosiła dochody. W chwili, gdy one w znacznym stopniu zmalały, prywatny przedsiębiorca wyniósł się z lokalu. Od tamtego momentu nie znalazł się nikt chętny na prowadzenie apteki w tym miejscu.

Co na to mieszkańcy?
Pacjenci czekający na wizytę u lekarza w przychodni mieszczącej się tuż obok budynku, w którym funkcjonowała apteka, narzekają na jej brak. - Apteka była blisko przychodni; wychodząc od lekarza od razu szło się do apteki po leki wypisane na recepcie. Wszystko było na miejscu, a teraz najbliższa apteka jest w Chorzelowie lub Borowej – mówi nam jedna z pacjentek. Brak apteki doskwiera zwłaszcza starszym ludziom, którzy nie mają możliwości szybkiego i sprawnego dojazdu do sąsiednich miejscowości. - Jak lekarz przepisał zastrzyki, to wychodziłam obok do apteki, realizowałam receptę i szybko wracałam na wykonanie zastrzyku, a teraz trzeba daleko jechać po leki i z powrotem wracać do przychodni; to już jest całodzienna wyprawa – żali się kolejna mieszkanka Gawłuszowic.

Więcej w 1 numerze Korso

Arkadiusz Łysoń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
zainteresowany
zainteresowany 6.01.2017, 07:44
Zamknęli bo pewnie jakiś,,biznesmen,,kolega kogoś z gminy otworzy swoją,tak jak w Padwi.Tak samo jak ośrodek zdrowia w Padwi stoi pusty a płaci się panu L.za wynajęcie swojego.

Pozostałe