100-lecie Bitwy Warszawskiej - będą uroczystości w regionie

  • 14.08.2020, 16:28 (aktualizacja 14.08.2020, 20:48)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

100-lecie Bitwy Warszawskiej - będą uroczystości w regionie fot. SCK Mielec W najbliższą sobotę 100-lecie Bitwy Warszawskiej.
W sobotę 15 sierpnia w całym kraju odbędzie się szereg uroczystości związanych z 100 rocznicą najsłynniejszej bitwy w historii Polski - czyli Bitwy Warszawskiej. Uroczystości w Mielcu przygotowało Samorządowe Centrum Kultury. Uroczysty koncert w sobotę o godz. 19. Będzie także uroczystość na polanie niezłomnych w Szydłowcu.

Samorządowe Centrum Kultury zaprasza mielczan na pierwszą część obchodów 100-lecia BITWY WARSZAWSKIEJ do parku za Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Kusocińskiego na widowisko słowno-muzyczne "Ojczyzna w potrzebie". Wystąpią m.in. Mielecka Orkiestra Dęta, Chóry Towarzystwa Śpiewaczego "Melodia", Chór "Pasjonata" Gminnego Ośrodka Kultury w Padwi Narodowej, Grupa Teatralna "Antrakt" i Grupa Teatralno-Kabaretowa "Senior Show". 
Inscenizacja odbędzie się w parku za biblioteką 15 sierpnia, o godz. 19.

SCK przygotowało także propozycje filmowe na kanale You Tube.

Tymczasem klub historyczny "Prawda i Pamięć" zaprasza na godzinę 17 w sobotę na polanę niezłomnych w Szydłowcu. Odbędzie się tam patriotyczne spotkanie, gdzie zostanie przygotowany specjalny wykład na temat znaczenia bitwy warszawskiej. Impreza zakończy się wspólnym ogniskiem. 

SzB

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe