Uwaga! Może zabraknąć wody w kranach

  • 14.08.2020, 09:20 (aktualizacja 14.08.2020, 09:43)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Uwaga! Może zabraknąć wody w kranach Fot. archiwum Wody może brakować.
Z powodu znacznego obniżenia się zwierciadła wody głębinowej w gminnych ujęciach wody mogą wystąpić okresowe ograniczenia w dostawie wody z gminnych wodociągów dla odbiorców na terenie gminy Mielec.

- Aby uniknąć przerw w dostawie wody mieszkańcy gminy proszeni są o bardzo oszczędne korzystanie z wody wodociągowej oraz nieużywanie jej do podlewania roślin - apeluje Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu.

Mimo ulewnych opadów w ostatnich tygodniach, zagrożenie suszą na terenie Polski nie minęło. Woda szybko spływa po powierzchni terenu nie nawilżając gleby.

Sytuacja związana z tegoroczną suszą jest efektem bezśnieżnej i ciepłej zimy. Wyjątkowo suche i ciepłe były także marzec i kwiecień.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe