Pomnik papieża w tęczowej fladze! "To wyraz walki z kościołem"

  • 12.08.2020, 14:39 (aktualizacja 12.08.2020, 17:29)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Pomnik papieża w tęczowej fladze! "To wyraz walki z kościołem" Fot.Spotted: Dębica i okolice Tak udekorowano pomnik papieża...
Dziś w nocy w Dębicy doszło do kilku incydentów. Na pomnik św. Jana Pawła II nałożono "szal" z tęczowej flagi ruchu LGBT. Symbol tęczy wraz z napisem "Miłość nie obraża, tęcza nie wyklucza" namalowano również przy ratuszu i na rynku.
- Trudno określić szczególnie ten pierwszy czyn inaczej aniżeli prymitywnym aktem wandalizmu oraz prowokacyjną grą na uczuciach religijnych mieszkańców - skomentował sprawę Mateusz Cebula, przewodniczący Rady Miasta. - Co więcej akty te miały miejsce tchórzliwie pod osłoną nocy, co nie przysparza chwały tym, co to zrobili. Nie sposób uniknąć skojarzenia, że wzorowano się na niedawnych wydarzeniach w stolicy, gdzie ze sprawców, a szczególnie mężczyzny Michała Sz. ps. Margot, próbuje się zrobić męczenników, gdy on sam czyni z tego wszystkiego sposób zarobkowania oraz promocji . Warto obejrzeć nagrania z zatrzymania tego pana - jak zachowywał się on oraz jego "obrońcy".
Przewodniczący Cebula zaapelował o manifestację poglądów  zgodną z prawem i zasadami współżycia społecznego.
 
-  Wszak osoby manifestujące te poglądy domagają się tolerancji i poszanowania - a ich czyny temu przeczą  - dodał.

Głos w sprawie zabrał również ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii pw.  św. Jadwigi, gdzie stoi "udekorowany" pomnik Jana Pawła II.

- To wyraz walki z kościołem, nauczaniem kościoła. Kościół nie zmieni nauczania, mężczyzna jest mężczyzną, kobieta - kobietą i tyle.  Ludzie o innej orientacji byli są i będą, należy ich szanować, kościół nigdy ich nie prześladował, ale niech nie oczekują, że kościół zmieni nauczanie, i przyzna tym ludziom prawa takie, jak są przyznane małżeństwom - powiedział.

MW

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Xyz
Xyz 12.08.2020, 21:40
Kościół ciężko pracował na Polskę ,która dziś widzimy. Zero jakiejś nawigacji moralnej, zero nauk z Pisma Świętego a czytanie listów i kazania na których większość zastanawia się ile do końca. Z LGBT to dopiero początek ponieważ dokładnie tak zaczynało się na zachodzie a dziś feministki zbierają się pod punktami USG i namawiają do usuwania dziecka jeśli to chłopak. Proponuję oglądnąć kilka tych marszy tolerancyjnych ludzi lub na zatrzymanie tego faceta Margot , wykonanie Policji , obiecywanie że "roz... Państwo prawa". Wywalić ten Kościół Katolicki i niech ludzie szukają Boga jeśli chcą a wandali pałować i kazać płacić za zniszczenia. Jak widać Kościół nam nie pomógł w uniknieciu obecnej sytuacji. Święty zapomniał wspomnieć że mówi się o Wałęsie, że jest agentem i mamy dziś postkomunistyczny kraj. Xyz też zakaz finansowania z zagranicy i dość parad które są opłacane za pieniądze podatników w większości niezgadzajacych się z wartościami działaczy. Może czas pokazać siłę tak aby przeciwnik wiedział ,że za krok do przodu zostanie pchnięty dwa do tylu.
zawiedziona
zawiedziona 13.08.2020, 22:04
Mówiąc o Wałęsie wspomnij o jego przyjacielu ks. Jankowskim....Może coś o pedofilii w kościele? Kościół nie jest żadnym moralnym wzorem.
OtwartyUmysł
OtwartyUmysł 12.08.2020, 15:40
Nie rozumiem po co uderzają w katolickie świętości . Bo chyba w ten sposób nie promują wzajemnego szacunku i tolerancji.. Takimi prowokacjami tylko utrwalają ludzi w negatywnym nastawieniu do siebie .
Ewa
Ewa 12.08.2020, 15:27
Dla mnie to brak szacunku do Papieża Polaka

Pozostałe