Najlepszą atrakcją turystyczną w plebiscycie Polskiego Radia: Muzeum Przemysłu Siarkowego!

  • 02.08.2020, 15:57
  • GL

Podziel się:

Oceń:

Najlepszą atrakcją turystyczną w plebiscycie Polskiego Radia: Muzeum Przemysłu Siarkowego! Muzeum Przemysłu Siarkowego atrakcją lata w plebiscycie Polskiego Radia.
Świetna nowina dla Tarnobrzega. Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego wywalczyło tytuł najlepszej atrakcji turystycznej w kraju w konkursie Programu I Polskiego Radia. W najbliższy poniedziałek 3 sierpnia o godzinie 9 będzie bohaterem audycji "Lato z Radiem".

Oddział Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, czyli Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego – powstał we wrześniu 2013 roku w zabytkowym budynku dawnego spichlerza dworskiego z 1843 roku. Co można zobaczyć w muzeum? Geologiczne okazy siarki rodzimej, dokumentacje techniczne, fragmenty maszyn i urządzeń pracujących niegdyś w głębinowych, odkrywkowych i otworowych kopalniach siarki, pamiątki, mundury górnicze, fotografie archiwalne oraz dokumentuje historię wydobycia i przetwórstwa siarki, zarówno w dawnych polskich ośrodkach wydobywania siarki jak i w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym.

 

WIĘCEJ INFO >> TUTAJ <<

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe