Odkryj tajemnice parku Oborskich! Jest nowe video

  • 24.07.2020, 12:53
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Odkryj tajemnice parku Oborskich! Jest nowe video fot. SzB Pracownicy Muzeum opowiadają w filmie ciekawostki związane z parkiem Oborskich w Mielcu.
Pracownicy Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” odkrywają przed Mielczanami kolejne tajemnice, które kryje w sobie teren znanego przez wszystkich mieszkańców miasta parku.

 

Czy spacerując po nim zwracamy uwagę na znajdujące się w tej przestrzeni drzewa czy rzeźby? Wiele z nich może mieć także głęboko symboliczny charakter, jak na przykład jeden z rosnących obok Pałacyku Oborskich dębów, poświęcony postaci, która oddała swoje życie za naszą Ojczyznę. Jaka to osoba?! Odpowiedź kryje się w samym filmie. 


Wiele tajemnic mają też rzeźby o wyjątkowo zróżnicowanej tematyce, które stanęły na terenie Mielca, i w parku, w wyniku kilku plenerów rzeźbiarskich artystów z rożnych krańców Polski. Ich nazwy i symboliczny wydźwięk często zaskakują odbiorców.

 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe