Wójt Pluta: „To był dobry rok dla nas”

  • 23.12.2016, 03:01 (aktualizacja 23.12.2016 03:08)
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Wójt Pluta: „To był dobry rok dla nas” SzB
Gmina Padew Narodowa zamyka rok, realizując wiele inwestycji. Wójt Robert Pluta postarał się o pozyskanie środków zarówno wojewódzkich, jak i ministerialnych. W tym roku padło też wiele ważnych deklaracji, jak chociażby obietnica utworzenia w Padwi stacji pogotowia ratunkowego. Jak ostatnie dwanaście miesięcy w gminie widzą lokalni samorządowcy?

Kondycję samorządu ocenia się po tym, jaką kwotę przeznacza na realizację inwestycji. W gminie Padew Narodowa w ostatnim roku na ten cel wydano prawie 20 mln złotych. - Widać, jak nasza gmina się zmienia. Przyszły rok też będzie historycznym czasem. To wszystko udaje się wykonać dzięki współpracy wielu osób. Planujemy wspólnie ze starostwem w przyszłym roku uruchomić na terenie Padwi stację pogotowia ratunkowego. W końcu udało się nam zakupić niezwykle potrzebne agregaty pompowe, które w razie powodzi czy innych klęsk będą ratować naszych mieszkańców. Uruchomiliśmy filię poradni pedagogiczno – psychologicznej. Rozpoczęliśmy prace nad urządzeniem gminnej izby Ignacego Łukasiewicza. Urządzimy ją w starej plebanii parafialnej, którą w ostatnim czasie, dzięki porozumieniu z kurią sandomierską, przejęliśmy na własność. Trwa proces termomodernizacji Zespołu Szkół w Padwi. Projekt realizowany jest dzięki środkom unijnym. Gmina pozyskała prawie 2 mln złotych na to działanie – powiedział nam Robert Pluta, wójt gminy Padew Narodowa.

Więcej w 51 numerze Korso

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.