Sztuka, którą można oglądać przez...okno - nowa wystawa w mieleckiej bibliotece

  • 12.07.2020, 09:33 (aktualizacja 12.07.2020, 09:46)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Sztuka, którą można oglądać przez...okno - nowa wystawa w mieleckiej bibliotece fot. MBP W tym sezonie wystawy w mieleckiej bibliotece będą dostępne tylko w takiej formie.
„Przez okno…” - wystawa twórczości Haliny Saj zagościła w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ul. Kusocińskiego 2. Tytuł wystawy nawiązuje do obecnej sytuacji, w której bezpośredni kontakt ze sztuką jest utrudniony, ale przecież można zajrzeć do galerii z obrazami „Przez okno…”.

 

Twórczość Haliny Saj koncentruje się na otaczającej nas przyrodzie, stąd najbardziej ulubionymi tematami prac są kwiaty, pejzaże oraz martwa natura. Zachwyca ją bogactwo przyrody, a jej podpatrywanie i interpretowanie jest sposobem na zatrzymanie chwili.

 

Częstym motywem obrazów Haliny Saj są anioły i lalki. Artystka uprawia malarstwo akrylowe, olejne, pastele i akwarelę. Tworzy na płótnie, desce i szkle. Malarka należy do Klubu Środowisk Twórczych przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej, uczestniczy w licznych plenerach malarskich; wystawach zbiorowych i indywidualnych.


Prace można oglądać tylko przez okno Galerii MBP SCK, z zewnątrz budynku. Wystawa jest częścią wydarzeń zorganizowanych w ramach „Kulturalnych wakacji 2020”.

 


Czytaj także:


SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe