[PILNE] Odeszła Maria Błażków

  • 22.12.2016, 14:56 (aktualizacja 22.12.2016, 15:16)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

[PILNE] Odeszła Maria Błażków Biblioteka Mielec
Zmarła wieloletnia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Maria Błażków. - Szczegóły dotyczące pogrzebu zostaną zamieszczone w terminie późniejszym - informuje kierownictwo mieleckiej biblioteki

Maria Błażków urodziła się 27 maja 1956 roku w Mielcu. Ukończyła Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Krośnie oraz bibliotekoznawstwo i informację naukową w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Funkcję zastępcy Dyrektora SCK ds. Biblioteki w Mielcu od momentu utworzenia Centrum do 20 października 2016 roku pełniła Maria Błażków zatrudniona tym stanowisku w 1998 roku. Pracy w bibliotece poświeciła się bez reszty, realizując plany związane z modernizacją i unowocześnieniem tej instytucji. Czas, w którym Maria Błażków zajmowała się budowaniem kreatywnego zespołu i dążeniami do uczynienia z mieleckiej biblioteki nowoczesnej placówki nie należał do najłatwiejszych. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ważyły się losy wszystkich bibliotek w kraju, sytuacja bibliotekarstwa była niepewna, ale dzięki swojemu profesjonalizmowi i  zaangażowaniu Maria Błażków szczególnie z filii bibliotecznych uczyniła nowoczesne i dobrze zaopatrzone w nowości wydawnicze placówki z ciekawą ofertą edukacyjną.Od 1998 roku mieleckie biblioteki zaczęły usprawniać swoją pracę wprowadzając stopniowo narzędzia informatyczne, zostały uruchomione punkty bezpłatnego dostępu do Internetu dla mieszkańców naszego miasta oraz znacząco zmieniły się księgozbiory mieleckich Bibliotek. Proces ten trwa nadal.

Na drodze dalszej pracy na rzecz mieleckiej Biblioteki stanęła choroba Marii Błażków, w następstwie której złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. Pracownicy Biblioteki organizowali akcje charytatywne, gdzie zbierali pieniądze na leczenie Marii Błażków. Dziś do redakcji dotarła informacja, że Maria Błażków zmarła. 

 

 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe