Rozpoczął się remont ul. Kilińskiego. Utrudnienia! Część ulicy całkowicie zamknięta [FOTO, MAPA]

  • 08.07.2020, 13:34 (aktualizacja 08.07.2020, 14:10)

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczął się remont ul. Kilińskiego. Utrudnienia! Część ulicy całkowicie zamknięta [FOTO, MAPA] Fot. Starostwo powiatowe w Mielcu. Od momentu rozpoczęcia remontu zmieniła się organizacja ruchu.
Od poniedziałku ruszyła przebudowa ul. Kilińskiego w Mielcu. Jak na razie zamknięty będzie odcinek ul. Kilińskiego od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica. Utrudnienia te planowo mają potrwać do 27 lipca.

Przez trwające prac zmieniła się organizacja ruchu i dojazd do ulic: Jana Sobieskiego, Kwiatowej, Szalay Groele - ten możliwy jest obecnie jedynie od strony ulicy Legionów.

Ulica Szalay Groele na czas remontu na tym odcinku jest ulicą dwukierunkową, ulica Kwiatowa pozostaje ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ulicy Legionów, natomiast ulica Jana Sobieskiego została ulicą jednokierunkową.

Wjazd na ulicę Sobieskiego jest możliwy poprzez ulicę Kwiatową.

Zmieniła się także organizacja ruchu na ulicy Stefana Batorego. Dojazd do tej ulicy jest możliwy jedynie od strony ulicy Sandomierskiej. Sama ulica Batorego pozostaje drogą jednokierunkową, ale, uwaga, zmienił się jej kierunek na odcinku od ulicy Sandomierskiej do ulicy Szewskiej.

Odcinek od ul. Szewskiej do ul. Kilińskiego jest odcinkiem ulicy ślepym dwukierunkowym umożliwiającym dojazd do posesji.

Ulica Szeroka również zostaje jednokierunkowa, ale z odwróconym do dotychczasowego kierunkiem ruchu od ulicy Szewskiej do ulicy Sandomierskiej.

Sprawdź zmiany w organizacji ruchu >> MAPKA <<

MKS-y pojadą innymi trasami

W związku z trwającymi pracami, zmianie uległy także trasy MKS. I tak wszystkie linie kursujące na trasie Kilińskiego – Rynek – Mickiewicza: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 24 oraz 48  kursują objazdem przez ul. Staszica z pominięciem przystanków Rynek 01 oraz Rynek 02. Autobusy zatrzymują się na przystankach zlokalizowanych przy ul. Staszica.

Na trasie autobusów z ul. Mickiewicza w stronę ul. Staszica funkcjonuje dodatkowo przystanek Obrońców Pokoju 01.
 

Kolejny etap prac od 27 lipca

Kolejny etap prac w rejonie ul. Kilińskiego rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 14 sierpnia. W związku z wyłączeniem z ruchu Ronda im. Żołnierzy Wyklętych,  objazd dla samochodów ciężarowych będzie przebiegał przez nową przeprawę mostową, natomiast dla samochodów osobowych - przez Rynek.

Dojazd do posesji oraz do ulicy Cichej przez cały czas trwania drugiego etapu prac będzie możliwy, jedynie na czas wykonywania robót bitumicznych będzie on uniemożliwiony maksymalnie na 8 godzin w porze dnia, poza godzinami szczytu.

Odpowiednio wcześniej mieszkańcy będą powiadomieni o zaistniałej sytuacji poprzez ustawienie tablicy przy wjeździe oraz przez lokalne media, a w obrębie skrzyżowania będzie osoba z uprawnieniami do kierowania ruchem.
 


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe