Kościół w dezynfekcji, kapłani na kwarantannie! U księdza wykryto koronowirusa

  • 04.07.2020, 09:39 (aktualizacja 04.07.2020, 09:49)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Kościół w dezynfekcji, kapłani na kwarantannie! U księdza wykryto koronowirusa Fot. archiwum Eucharystia będzie celebrowana przez księży z sąsiednich parafii.
Kościół św Jadwigi w Dębicy został zamknięty i poddany dezynfekcji. U jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirusa zdiagnozowano u jednego z księży, który przebywa na urlopie i prawdopodobnie tam nastąpiło zarażenie.

W porozumieniu ze Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dębicy kościół został w piątek 3 lipca zamknięty ze względu na konieczność dokładnego zdezynfekowania.

Od dziś kościół funkcjonuje normalnie, msze, śluby, chrzty celebrowane są zgodnie z ustaleniami, a posługę duszpasterską będą sprawowali kapłani z sąsiednich parafii.

Ośmiu księży z parafii św. Jadwigi podlegają kwarantannie, toteż nie będą pełnić żadnych posług.

- Prosimy o zrozumienie tej sytuacji, spokój, zachowanie reguł epidemicznych i modlitwę o oddalenie epidemii - apelują kapłani.

.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Dębicy prosi o kontakt osoby, które w dniach 21.06.2020r. – 28.06.2020r. przyjmowały sakramenty (spowiedź, komunia święta) w Kościele Parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy.

 

MW

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
dezynfekator
dezynfekator 06.07.2020, 15:23
Niestety nie ma ani słowa o tym, w jaki sposób została przeprowadzona dezynfekcja kościoła, a to niestety jest kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wiernych. 
Waldi
Waldi 04.07.2020, 22:23
W Radiu Maryja wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stwierdził, że podczas uczestnictwa we mszy świętej, nie można zakazić się koronawirusem. - Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty. Podobnie każdy akt w czasie mszy świętej, bo niektórzy się obawiali, że kapłan, który celebruje, i jest komunia święta do ust, może zakażać - mówił ks. Guz.

W jego opinii, "kapłan ma konsekrowane dłonie", w związku z czym nie może nikogo zakazić.

Pozostałe