Młodzi z Rzemienia jadą na staże do Szwecji

  • 02.07.2020, 11:28

Podziel się:

Oceń:

Młodzi z Rzemienia jadą na staże do Szwecji Fot. ZSCKR Młodzież z ZSCKR wyjedzie do Skandynawii zdobywać cenne doświadczenie.
Poznaliśmy placówki, które wyjadą na staże zagraniczne. Wśród nich jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Rzemienia. Tym razem młodzież wyjedzie do Szwecji.

26 czerwca poznaliśmy wyniki konkursu wniosków. Szkoła z Rzemienia po raz kolejny znalazła się w gronie wybranych placówek. ZSCKR w Rzemieniu dbając o wysokie standardy nauczania, nieustannie wzbogaca swoją ofertę edukacyjną o staże europejskie. Po kolejno realizowanych projektach unijnych  w Irlandii, Hiszpanii i Grecji teraz kolej na Skandynawię. 


Projekt będzie trwał 24 miesiące i zakłada zorganizowanie dwóch 3-tygodniowych mobilności zawodowych do Szwecji dla 22 uczniów. Wartość projektu wyniesie 107 364 Euro. W projekcie wezmą udział uczniowie z klas: Technik Rolnik, Technik Weterynarii, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz po raz pierwszy szkoła branżowa o profilu  Mechanik – Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych oraz Kucharz.


Organizacją partnerską jest EU Mobility Sverige, a miejscem docelowym Malmo w Szwecji. Dla uczniów otworzy się możliwość nabycia nowych kompetencji zawodowych, poznania innych metod pracy, funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw i stosowania innych rozwiązań technologicznych. Istotne jest także zdobycie europejskich dokumentów; Europass CV, Europass Mobility, referencji od pracodawcy, co może być przydatne w poszukiwaniu i funkcjonowaniu na UE rynku pracy. 


Dla uczniów technikum, weterynarii ważna będzie możliwość uczestniczenia w badaniach pomocniczych laboratoryjnych i bezpośredniej obsłudze klienta w lecznicach weterynaryjnych. Uczniowie z branży żywieniowej poznają zasady funkcjonowania placówek gastronomicznych w Szwecji, receptury potraw kuchni skandynawskiej oraz rodzaju sprzętu gastronomicznego. 
Projekt staży przygotowały nauczycielki Zespołu Jadwiga Rej-Ciepły i Beata Zorzycka.


- Jesteśmy pewni, że wyjazd na staże wpisze się w potrzeby rozwoju szkolnictwa zawodowego, pomoże uczestnikom zostać mobilnymi zawodowcami i prawdziwymi Europejczykami, a jeszcze tym niezdecydowanym ułatwi podjęcie  decyzji kształcenia się w szkole w Rzemieniu – mówią organizatorki staży.
 


CZYTAJ TAKŻE:Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe