Dwie jednostki OSP z powiatu mieleckiego otrzymały promesy na zakup samochodów [FOTO]

  • 24.06.2020, 17:04 (aktualizacja 24.06.2020, 19:57)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Dwie jednostki OSP z powiatu mieleckiego otrzymały promesy na zakup samochodów [FOTO] Fot. KW PSP Rzeszów Promesy otrzymały 32 jednostki OSP z terenu województwa podkarpackiego.
23 czerwca w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród jednostek, które otrzymały taką promesę są dwie jednostki z terenu powiatu mieleckiego: OSP Kiełków (gm. Przecław) oraz OSP Otałęż (gm. Czermin).

Promesy otrzymały 32 jednostki OSP z terenu województwa podkarpackiego. Łączna kwota dofinansowania zakupu 22 średnich i 10 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych to prawie 20 mln złotych.

Montaż finansowy inwestycji złożony jest ze środków finansowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakupy zostały również wsparte dotacjami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe źródła finansowania to środki Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów terytorialnych oraz środki przekazywane przez zakłady ubezpieczeń.

W swoim przemówieniu podkarpacki komendant wojewódzki PSP podkreślił ogromne znaczenie współpracy z druhami ochotnikami. Podziękował także za codzienną gotowość niesienia pomocy.

Za społeczną i ofiarną służbę, za niesioną pomoc każdemu, kto jest w potrzebie, dziś Wam tu obecnym i za Waszym pośrednictwem pozostałym druhom serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego. Dziękuję Wam za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby.– powiedział nadbryg. Andrzej Babiec.

W uroczystości uczestniczyli: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec wraz z zastępcą bryg. Andrzejem Marczenią, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Adam Skiba oraz przedstawiciele samorządów.

>> Lista jednostek OSP, które otrzymały promesę << 

Po uroczystości odbył się briefing prasowy wojewody podkarpackiego i podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, na którym przedstawiono aktualną sytuację spowodowaną intensywnymi opadami deszczu na Podkarpaciu.

K. Radoń

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe