Tygodnik Regionalny KORSO nr 25/2020

  • 23.06.2020, 13:25 (aktualizacja 30.06.2020, 12:47)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 25/2020 fot. KORSO Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO w Mielcu.
Za 6 sztuk warzyw (3 ogórki gruntowe, 2 pomidory malinowe, kalafiora) zakupione na placu targowym przy ul. Wolności w Mielcu zapłaciłem 9,50 zł. Poza tym kupiłem jeszcze owoce – koszyczek truskawek (sprzedający twierdził, że waży on 2,3 kg) za 16 zł i 1/2 kg czereśni za 6,50 zł. W sumie całość tych zakupów kosztowała mnie 32 zł. Cenowy szok. - To główny temat nowego wydania KORSO.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu KORSO?

Tęczowa zaraza słynna w całej Polsce
"Człowiek, który odrzucił Boga, może innych obdarować tylko własną głupotą i złem piekła", "Obecny świat, znajdujący się pod wpływem ideologi LGBT, został opętany przez szatana, erotyzm i seks. Patrząc na to, co obecnie się dzieje, można przypuszczać, że dzisiejszą ludzkość czeka większa kara od tej, jaka spotkała Sodomę i Gomorę" - w tych słowach wójt gminy Tuszów Narodowy, Andrzej Głaz, wyraził swoją opinię na temat pisma Rzecznika Praw Obywatelskich, który stwierdził, że uchwały "anty-LGBT" mogą grozić cofnięciem funduszy unijnych.

 

Malutka Maja potrzebuje pomocy
Maja Watracz z Mielca ma tylko 3 latka, a już od urodzenia walczy z ciężkimi chorobami. Polidaktylia, szpotawość stopy lewej, niedorozwój kości udowej, zniekształcenie stawu biodrowego, zakotwiczenie rdzenia kręgowego - te schorzenia sprawiają, że Maja nie może biegać z rówieśnikami, a jej życie kręci się wokół szpitali. Możemy jej pomóc. Rodzina Mai zbiera pieniądze na nierefundowaną operację w St. Mary Hospital. Mamy czas do 31 sierpnia!

 

To nie rada powiatu, to komisja śledcza
W środę, 6 maja, zarząd powiatu odwołał Elżbietę Wyparło ze stanowiska dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu. Temat ten jednak nie stał się pieśnią przeszłości. Przeciwnie, na piątkowej sesji rady powiatu rozgrzał radnych do czerwoności.

 

12 mln zł straty szpitala
Ponad 12 mln złotych straty poniósł w ubiegłym roku Szpital Specjalistyczny w Mielcu. Obradująca w miniony piątek (19 czerwca) Rada Powiatu podjęła jednogłośnie decyzję o jej pokryciu.

 

Mieleckie obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej
26 czerwca 2020 roku, po częściowym rozluźnieniu restrykcji związanych z pandemią, ale z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, Mielecki Komitet Katyński wespół z Prezydentem Miasta Mielca i Starostą Powiatu Mieleckiego organizują uroczystości związane z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej.

 

Piłka nożna
To nie tak miało być
Sensacyjną porażką PGE Stali Mielec zakończyło się jej niedzielne spotkanie z GKS-em Bełchatów. Nasza drużyna nie przypominała tej, która jeszcze tydzień wcześniej pokonała wielkim stylu GKS Tychy, a potem po ciężkim boju wygrała ze Stomilem Olsztyn.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe