GaszynChallenge opanował Mielec [VIDEO]

  • 21.06.2020, 19:47 (aktualizacja 21.06.2020, 20:58)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

GaszynChallenge opanował Mielec [VIDEO] fot. archiwum W inicjatywę zaangażowało się wiele osób.
Zaczęło się od łódzkim Gaszynie, gdzie lokalni strażacy zrobili pompki dla dziecka, które potrzebowała pomocy. Następnie nominowali kolegów i tak akcja poszła na cały kraj. Dotarła także do Mielca. Zaangażowała się Redakcja Korso, Urząd Miejski i Powiatowy, spółki miejskie, zespoły OSP i lokalne urzędy gmin.

Jest to akcja polegająca na robieniu pompek i zbiórce środków na leczenie półtorarocznego chłopca – Wojtusia Howisa. Wojtuś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dla ratowania jego życia potrzebna jest terapia, której koszt wynosi dziewięć milionów złotych.

Akcję Gaszyn Challenge zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla Wojtusia, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby.

Popularność akcji odbiła się szerokim echem wśród strażaków, ale także w miarę upływu czasu włączyli się w nią funkcjonariusze innych służb mundurowych, a mianowicie policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz strażnicy miejscy. Do tego szczytnego przedsięwzięcia przystąpiły także osoby z całej Polski reprezentujące różne profesje.

Ze względu na to, że Rodzina Wojtusia zebrała potrzebną kwotę na leczenie dziecka, to portal Siepomaga wytypował dzieci o podobnych schorzeniach w każdym z województw. W taki sposób kolejne drużyny nominowane do robienia pompek wybierają konkretne dziecko, któremu udzielają wsparcia finansowego. 

Zaczęło się w Redakcji KORSO

Odpowiedź Magistratu

MPGiK

MKS Mielec

MOSiR Mielec

V Liceum Ogólnokształcące

Kulturnik - filia Domu Kultury SCK

Starostwo Powiatowe w Mielcu

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu

Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu

i wiele innych :)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Prezydent Duda przed wylotem do USA - odwiedzi nasz region

>> Maja z Mielca potrzebuje pomocy! Nie możemy przejść obojętnie [VIDEO]

>> Mieleckie kąpielisko letnie już otwarte

>> W Mielcu możesz zrobić test na koronawirusa

 

 

 

 

 

 

 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe