Z REGIONU: Młody wandal zdewastował cmentarz! Niszczył groby, wyrywał krzyże

  • 06.06.2020, 15:26 (aktualizacja 06.06.2020, 16:13)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU: Młody wandal zdewastował cmentarz! Niszczył groby, wyrywał krzyże Fot. KMP Tarnów Zdewastowany grób, pozbawiony krzyża.
Zakłócanie spoczynku zmarłym, okradanie czy dewastacja miejsc ich spoczynku to wyjątkowa niegodziwość. Nie bez kozery osoby dopuszczające się podobnych zachowań spotykają się z potępieniem i mianem hien cmentarnych. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali mężczyznę, który zniszczył nagrobki na cmentarzu komunalnym w tarnowskich Mościcach. 21-latek spod Tarnowa usłyszał już zarzuty.

W minioną środę odwiedzający nekropolię mieszkańcy tarnowskiej dzielnicy Mościce zastali przerażający widok. W nocy groby ich zmarłych bliskich zostały zniszczone lub mocno naruszone.

Wandal, który wszedł na teren cmentarza bramą główną i kierował się centralną aleją do bocznego wyjścia przy parkingu, siał i pozostawił po sobie wyłącznie spustoszenie. Zostały po nim powyrywane krzyże i tablice, porozrzucane wiązanki i szkło ze stłuczonych zniczy. W wyniku biegania, kopania i wyrywania, poważnie uszkodzonych zostało kilka nagrobków, kilkadziesiąt innych ucierpiało.

Dewastator nie oszczędził mijanych po drodze kontenerów na odpady. One także zostały skopane i powywracane.

Bulwersującą sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Mościcach, którzy szybko ustalili tożsamość sprawcy, nie pozwalając długo pozostać mu na wolności. W czwartek rano 21-letni mieszkaniec podtarnowskiej miejscowości usłyszał zarzuty znieważenia miejsca spoczynku. Przyznał się, a swoje zachowanie tłumaczył nadmierną ilością wypitego alkoholu. Twierdził, że stracił nad sobą kontrolę i niszczył wszystko, co stanęło mu na drodze.

Pewne jest, że zarzutów na koncie 21-latka przybędzie. Mężczyzna odpowie również za uszkodzenia mienia, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci w dalszym ciągu szacują straty i docierają do właścicieli kolejnych uszkodzonych nagrobków.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Kolizja na mieleckiej obwodnicy. Sprawczyni rażąco naruszyła przepisy

>>>Walczyli do końca. Stal Mielec podejmowała Puszczę Niepołomice [FOTO]

>>>Dachowanie samochodu na drodze Mielec - Radomyśl Wielki

MW

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe