Tuszowska gmina walczy ze smogiem. Wkrótce ruszy wymiana starych pieców

  • 06.06.2020, 10:37 (aktualizacja 06.06.2020, 11:06)

Podziel się:

Oceń:

Tuszowska gmina walczy ze smogiem. Wkrótce ruszy wymiana starych pieców Fot. Archiwum Stare piece będą zastąpione wysokosprawnymi kotłami.
W Gminie Tuszów Narodowy rozpocznie się wymiana nieefektywnych starych pieców węglowych. 46 gospodarstw wymieni dotychczasowe źródło ogrzewania na nowoczesne wysokosprawne kotły.

Gmina Tuszów Narodowy informuje, że rozpoczęła realizację projektu wymiany starych nisko-sprawnych kotłów na paliwa stałe. Kwota unijnej dotacji to 450 tys. zł. 

Projekt zakłada wymianę 46 sztuk kotłów centralnego ogrzewania w gospodarstwach domowych na terenie gminy na wysokosprawne kotły V klasy – opalane paliwem gazowym, biomasą lub kotły na ekogroszek. 

Aktualnie została wszczęta procedura udzielenia zamówienia publicznego, w celu wyłonienia wykonawcy wymiany oraz  montażu nowych kotłów. 

Ogłoszenie o projekcie i przyjmowaniu wniosków od zainteresowanych mieszkańców miało miejsce w okresie sierpień – wrzesień 2018 roku. Następnie trwała procedura oceny wniosku w ramach którego maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 80% planowanych wydatków kwalifikowanych, przy założeniu, że koszty te nie wzrosną po przetargu.

- W gminie od 2019 roku realizowany jest też projekt OZE obejmujący montaż solarów, pieców na pellet, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, na który kwota dofinansowania ujęta w projekcie wynosi ponad 7 milionów złotych i do którego chęć udziału zgłaszali mieszkańcy na przełomie 2016/2017 r. W ten sposób 447 gospodarstw domowych korzysta z projektu „Odnawialne Źródła Energii” i 46 z projektu „Stop ze smogiem” co stanowi blisko 25% wszystkich gospodarstw na terenie gminy. – mówi wójt gminy Andrzej Głaz.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Jacek Orłowski nie jest już prezesem Stali Mielec! Znamy już następcę

>>>Kolizja na mieleckiej obwodnicy. Sprawczyni rażąco naruszyła przepisy

>>>Walczyli do końca. Stal Mielec podejmowała Puszczę Niepołomice [FOTO]


>>>Dachowanie samochodu na drodze Mielec - Radomyśl Wielki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe