Mielec walczy z kleszczami

  • 05.06.2020, 13:08 (aktualizacja 05.06.2020, 19:50)

Podziel się:

Oceń:

Mielec walczy z kleszczami Fot. UM Mielec W odpowiedzi na sygnały mieszkańców, miasto przeprowadziło dezynsekcję przeciw kleszczom.
Apele mieszkańców odniosły skutek. Władze miejskie przeprowadziły wczoraj (4 czerwca) wieczorem opryski przeciw kleszczom. Firma specjalistyczna przeprowadziła dezynsekcję między innymi w parkach i na terenach zielonych w mieście.

Wśród miejsc objętych dezynsekcją znalazły się tereny szczególnie narażone na obecność kleszczy, takie jak parki miejskie oraz tereny zielone, między innymi błonia oraz Rynek w Rzochowie, bulwary przy ul. Rzecznej, tereny MOSiR przy ul. Solskiego czy Górka Cyranowska.

Zgodnie z danymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego od kilku tygodni widoczna jest wzmożona aktywność kleszczy. 

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów w parkach oraz lasach. Warto wybrać odpowiednie ubranie utrudniające pasożytom dostęp do ciała. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie specjalnych preparatów odstraszających kleszcze. Po powrocie należy obejrzeć dokładnie całe ciało - apelują miejscy urzędnicy.

Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych).
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Wandale w akcji. Nowa biblioteka w Mielcu pod ostrzałem? [FOTO]

>>>Miasto nie do poznania! Mielec w 1991 i 2020 roku [FILM]

>>>Co z procesjami na Boże Ciało? Jest decyzja biskupa!


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe