Stypendia dla sportowców także od lipca. Większość radnych PiS tym razem wstrzymała się od głosu

  • 04.06.2020, 14:35 (aktualizacja 04.06.2020, 23:05)
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Stypendia dla sportowców także od lipca. Większość radnych PiS tym razem wstrzymała się od głosu Szymon Burek Na grudniową sesję radni PiS przyszli w biało-niebieskich szalikach
Stypendia dla sportowców będą wypłacane również od lipca do grudnia 2020 roku. Taką uchwałę podjęta została na ostatniej sesji Rady Miasta. 15 radnych było za, a 8 postanowiło wstrzymać się od głosu.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu cały program stypendialny stanął pod znakiem zapytania. Prezydent Jacek Wiśniewski przedstawił budżet na 2020 roku, w którym stypendia były zabezpieczone tylko na pierwsze półrocze. 

Prezydent zapowiadał jednocześnie, że cały czas jego urzędnicy będą przyglądać się sytuacji finansowej miasta i jeśli uda się wygospodarować jakieś wolne pieniądze, to zostaną one przeznaczone właśnie na stypendia. 

To właśnie się udało. Na stypendia przeznaczonych zostało 1,1 miliona złotych, który pochodzą z oszczędności na odśnieżaniu oraz z dywidendy wypłaconej przez Elektrociepłownię. 

Specjalna uchwała przywracająca została poddana pod głosowanie na ostatniej sesji Rady Miasta, ale co zaskakujące, nie wszyscy ją poparli. Dziwić może wstrzymanie się od głosu większości radnych PiS, którzy przecież w grudniu na sesję budżetową przyszli w biało-niebieskich szalikach, głośno manifestując swoje przywiązanie do mieleckich klubów. 

 

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe